Beykoz’da 539 depremzede aile misafir ediliyor

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan ya da ağır hasar gören 539 aile Beykoz’da misafir ediliyor.
  • 22.02.2023 00:00:00

Türkiye, 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsıldı. İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı.

Depremlerin ardından kendi imkânlarıyla ya da kurumlar aracılığıyla Beykoz’a 539 aile (2176 kişi) geldi. Vatandaşlar ilçede bulunan otel, kiralık evlere ya da akrabalarının evlerine yerleşti.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİLERİ OLACAĞIZ”

Depremzede aileleri ziyaret eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Depremi Malatya’da yaşamış, şimdi Rüzgarlıbahçe Mahallemiz’de akrabalarının yanında kalan Fıstık ve Çolak ailelerini ziyaret ettik. Acılar bir nebze de olsa dinene, yaralar sarılana dek her yerde depremzede kardeşlerimizin yanında, en büyük destekçileri olacağız.” dedi.

İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

Depremin ilk gününden bu yana insani yardım malzemesinin gönderildiği Beykoz’da misafir edilen ailelerin ihtiyaçları da Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi tarafından karşılıyor.

2 BİN 500 TL NAKDİ YARDIM

Beykoz Kaymakamlığı, depremzede olarak ilçeye geldikten sonra kayıt yaptıran vatandaşlara hane başına 2.500 TL nakdi yardımında bulunuyor.

DEPREMZEDELERE KIYAFET VE GIDA DESTEĞİ

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle  depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için de “Vakıf Çarşı” kuruldu. Depremzedeler, kıyafet, çocuk bezi, mama, hijyen ürünleri ve gıda gibi malzemeleri buradan ücretsiz temin edebiliyor.

Beykoz’da depremzedeler için ‘Vakıf Çarşı’ kuruldu

.

.

İlgili Haberler