Beykoz’da 6 bin tapu mağduru çözüm bekliyor!

Beykoz’da Göksu Evleri Sitesi sakinleri, tapu tescil kararını onaylamayan Belediye Başkanı Alaattin Köseler’i belediye binası önünde protesto etti.

beykozda-6-bin-tapu-magduru-cozum-bekliyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 40 yıldır tapu bekleyen Göksu Evleri Sitesi sakinleri, AK Parti döneminde tüm kurumlarca onaylanan tapularını alamama endişesi ile karşı karşıya kaldı.

Göksu Evleri sakinleri, 3 aydır sebepsiz yere vatandaşların tapu kararını onaylamayan Belediye Başkanı Köseler’i belediye binası önünde protesto etti.

Göksu Evleri Arsa Yapı Kooperatif Başkanı Kezban Yaşamul ve Avukat Tonguç Özdemir konu hakkında Beykoz Güncel Haber’e konuştu.

beykozda-6-bin-tapu-magduru-cozum-bekliyor

“MURAT AYDIN DÖNEMİNDE YÜZDE 90 ÇÖZÜLDÜ”

Kezban Yaşamul, tapu sorunun imar yoluyla Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Aydın döneminde yüzde 90 çözüldüğünü ve tüm kurumlarca onaylanan dosyayı Köseler’in hiçbir gerekçe göstermeden 3 aydır imzalamadığını, encümen kararı ile tapuları iptal ettirmeye çalıştığını vurguladı.

beykozda-6-bin-tapu-magduru-cozum-bekliyor

KÖSELER VE EKİBİ KARARI İPTAL ETTİRMEYE ÇALIŞIYOR

Göksu Evleri’nin tapu davalarını takip eden Avukat Tonguç Özdemir ise araya seçim dönemi girmesi nedeniyle tapularını almak için sadece tapu tescilde başkan imzasını kaldığını belirterek, “Yıllardır %80 oranında CHP’ye oy veren Göksu Evleri’nden yeterli oy alması beklenmeyen önceki Belediye Başkanı Murat Aydın vatandaşın oyuna bakmadan sorunumuzu çözerek tapumuzu son imza aşamasına kadar getirdi. Göksu Evleri’nden yüksek oranda aldığı oylarla seçilen yeni Belediye Başkanı Alaattin Köseler ve ekibi süreci bozarak tekrar başa döndürme gayretine girişmişlerdir. Önceki dönemde yapılan tüm icraatları bozmak üzerine kurulu böyle bir karar tarafımızca kabul edilemez.” dedi.

beykozda-6-bin-tapu-magduru-cozum-bekliyor

Köseler’in burada kamu faydasını ezip ihaleye açmak istediğinin altını çizen Kezban Yaşamul, Köseler’in imza vermemesi nedeniyle tapu tescil kararının bozulduğunu belirterek, “Rantçı değil halkçı belediyecilik çerçevesinde halkın tapularının verilmesi için gerekli işlemin son işlem olan başkan imzasının atılmasını talep ediyoruz. Göksu Evleri, 95 yılından beri Alaattin Başkanın önceki dönemi de dâhil olmak üzere, tapularla ilgili emek veriyor, her seferinde ya imar iptali ya da başka bir nedenle tapularına kavuşamıyor. İstanbul’un büyük bir deprem tehlikesi tehdidi altında olduğunu ve vatandaşın bir an önce tapularının teslim edilmesi gerektiğini herkes biliyor. 40 yıldır tapusunu bekleyen 6 bin vatandaş tapuda tescil imzasını atmayan Sayın Alaattin Köseler ve ekibi şimdi de encümen sürecinde kararı iptal ettirmeye çalışıyor.” diye konuştu.

beykozda-6-bin-tapu-magduru-cozum-bekliyor

“KÖSELER BİTMİŞ İŞİ BOZMASIN”

Kezban Yaşamul, “Parasını 6 ay önce ödediğimiz ihdası bozup bizim dışımızdaki 3. şahıslara bu 1.500 m2’yi ihale edemezsiniz, satamazsınız. Biz terk vermeyiz. Geçen yılın rayiç bedeliyle 280 milyon liralık arsa terk ettik. Karşılığında 1.500 m2’yi ihdas ettik. Onunda 43 milyon liralık bedelini ayrıca ödedik ve bir de villamızı sattık. Paramız peşin olarak kasanızda. Paramızı verin, bizim tapumuzu vermezseniz, 280 milyon lira değerindeki terklerimizi size bırakmıyoruz, sattığımız evimizin bedelini bize güncel rayiç değeri ile geri ödeyin. Ancak o zaman işi başa döndürebilirsiniz. Ama o zaman da imza vermeyerek tapumuzu almaya engel olan ve buradaki kamu yararını gözetmeyen, hiçbir şekilde ulaşılması mümkün olmayan, bağımsız arsa niteliği taşımayan, ancak helikopterle inebilecek nitelikteki bitişik arsayı bize kamu yararı gözetilerek bedelini ödeyerek aldık. Satın aldığımız yeri ikinci defa ihale ile satmak düşüncesinde olan başkana sorumluluk davası açarız.” dedi.

Beykoz’da 6 bin tapu mağduru çözüm bekliyor!

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin