Güncel Beykoz Haberleri
Beykoz Güncel

Beykoz’da 600 çocuk sevindirip 400 kumanya dağıttılar!

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle zor günler geçiren Beykozlu vatandaşlara bir destek eli de Kastamonu Görentaş Derneği’nden geldi.

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle zor günler geçiren Beykozlu vatandaşlara bir destek eli de Kastamonu Görentaş Derneği'nden geldi.

Çin'in Wuhan kentinde görülmesinin ardından kısa süre içerisinde dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle zor günler geçiren Beykozlu vatandaşlara bir destek eli de Kastamonu Görentaş Derneği'nden geldi.

galeri beykoz da 600 cocuk sevindirip 400 kumanya dagitti 6135

Beykoz Kastamonu İli Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Kalkındırma Ve Dayanışma Derneği’nden yapılan açıklamada, geride kalan Ramazan ayı içerisinde 'komşusu açken tok yaran bizden değildir' anlayışıyla çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

Yapılan açıklamada, "Bir çocukta sen giydir adıyla başladığımız kampanyamızda 600 çocuğu sevindirmeyi Allah bizlere nasip etti. Edindiğimiz tecrübe ve güven ile yeni yılda da ilçemizde bulunan ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalarak sofralarında sıcak bir aş olmak için "sen de bir iyilik yap" sloganı ile üyelerimizden ve ilçemizin ulaşabildiğimiz hayırseverlerin den topladığımız yardımlar ile 400 üzeri ailemize erzak dağıtımını gerçekleştirdik" ifadeleri kullanıldı.

Beykoz İncirköy Mahallesindeki dernek merkezinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardım kolileri ilçedeki okul müdürleri ve mahalle muhtarlarıyla yapılan istişareler sonucu belirlendi. Dernek, Ramazan bayramında Beykoz'daki bin ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlıklarını karşılamayı hedefliyor.

galeri beykoz da 600 cocuk sevindirip 400 kumanya dagitti 2183

Görentaş Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "1995 Yılında köylülerimizi bir arada buluşturmak misyonu ile kurduğumuz derneğimizin değişen konjonktür ve 21. yüzyılın getirmiş olduğu yeniliklere uyum sağlayarak misyonumuzu doğduğumuz yere yardım ama doyduğumuz yere sadakat ve özveri ile destek olmayı da ekledik. Görentaş derneğimiz artık bir köy derneğinden daha fazlası sloganı ile yoluna devam ederek yeni ve farklı kampanyaları ile gönüllerde yer almaya devam edecektir."

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.