Beykoz'da Aile ve Evlilik Okulu kayıtları sürüyor

Beykoz Aile Koruma Derneği, kuruluş amaçlarını ve hedeflerini anlatmak amacıyla ziyaretlerini sürdürüyor.

Beykoz Aile Koruma (BAK) Derneği, kuruluş amaçlarını ve hedeflerini anlatmak amacıyla düzenlediği ziyaretler kapsamında bu kez İSKİ Şefliği'ni, C

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Aile Koruma Derneği, kuruluş amaçlarını ve hedeflerini anlatmak amacıyla ziyaretlerini sürdürüyor.

Beykoz Aile Koruma (BAK) Derneği, kuruluş amaçlarını ve hedeflerini anlatmak amacıyla düzenlediği ziyaretler kapsamında bu kez İSKİ Şefliği’ni, Cenaze İşleri Şefliği’ni, Kavacık Ağız ve Diş Sağlığı Hastane Müdürlüğü’nü, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı’nı ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı’nı ziyarette bulundu.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Beykoz Müftülüğü’nün destek ve öncü olduğu BAK Derneği, 1 Mart’ta resmi olarak Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde açılışını gerçekleştirecek. Beykoz protokolüne, sivil toplum örgütlerine ve siyasi partilere derneklerini anlatmak, amaçlarından ve projelerinden bahsetmek amacıyla Dernek Başkanı Nuri Yeşilbaş ve yönetimi bu kapsamda ziyaretlerini sürdürüyor.

Gün içerisinde önce İSKİ Beykoz Şefi Şefi Seracettin Kutluay’ı, sonrasında Cenaze İşleri Şefi Hüseyin Köse’yi ve Kavacık Ağız Diş Sağlığı Hastane Müdürü Güven Demirci’yi ziyaret eden BAK heyeti, makamlarında kişileri ziyaret etti. Amaçlarının topluma fayda sağlamak olduğunu ifade eden Dernek Başkanı Nuri Yeşilbaş, “Biz bu işi hiçbir beklentimiz olmadan, tamamen Allah rızası için yapıyoruz. 60 kişilik kalabalık bir ekibiz. Gençlerimize, çocuklarımıza ve ailelerimize yardımcı olmak, onların sorunlarıyla dertlenmek ve birlikte çözümler üretmek amacındayız. Hepimiz gönüllü bir orduyuz” şeklinde konuştu.

Günün ilerleyen saatlerinde MHP ilçe Başkanı Akif Taşdemir ve CHP ilçe Başkanı Mahir Taştan’ı da ziyaret eden BAK heyeti, amaçlarından ve projelerinden orada da aynı şekilde bahsetti. Hem Mahir Taştan hem Akif Taşdemir, derneğe son derece sıcak baktıklarını belirterek, böyle toplumsal faydayı hedefleyen bir derneğe her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

Ziyaret programında olmayan ancak, tanıtım ve broşür hazırlıklarının tamamlanmasıyla ilgili bilgi edinmek amaçlı BAK heyeti, İlçe Müftülüğü’ne geçti. İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve İlçe Vaizi Ayşenur Kapusuz tarafından toplantı odasında karşılanan heyet, yakında hayata geçicek olan Evlilik Okulu ve Aile Okulu seminerleri hakkında bilgi aldı.

İlçe Vaizi Ayşenur Kapusuz: Aile Okulu ve Evlilik Okulu açılıyor…Şubat ayı sonuna kadar kayıtlar devam!

Konu hakkında bilgi vermesi için İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş sözü İlçe Vaizi Ayşenur Kapusuz’a verdi. Kapusuz, konuşmasında şu bilgileri aktardı: “İlçe Müftlüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu faaliyetleri kapsamında  vatandaşlarla görüşmemelerimizde  ya da İlçe vaizi olarak yaptığımız programlarda ya da ziyaretlerde aile konusunda bir problem olduğunu görmekteyiz. Gerek aile içi iletişim, gerekse evlenecek gençlerin evlilik konusundaki bilgisizlikleri ya da evlenme olgunluğu düzeyinin yetersiz oluşu bizleri farklı çalışmalara itmektedir. Bu kapsamda 2010 yılında ilçemizde yaptığımız bu faaliyetin daha kapsamlısını yapmak gerektiğini başta İlçe Müftümüz  olmak üzere yetkililere bildirdik. Bu konuda ziyaretler yaptık. Başta Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız ve STK’lar olmak üzere herkesin duyarlı olması bizleri daha da memnun etmektedir. Sahasında uzman kişilerin katılımı ile Aile Okulu ve Evlilik Okulu adı ile 2  çalışmayı 3  zamanda yapacağız. İlk çalışmamız ‘Ailemiz Her Şeyimiz ‘ sloganı ile Aile Okulu, diğeri de ‘Modern zamanlarda Eş Olma Sanatı’ evlilik  uygulamamız. Haftada 1 gün Salı günleri, sabah ve öğleden sonra, 10 Hafta boyunca, Beykoz’da 2   ayrı mekanda  sahasında  uzman kişilerin katılımı ile Aile Okulu; haftada 1 gün Çarşamba günleri günleri akşam üstü,  10 Hafta boyunca,  Beykoz’da 2   ayrı mekanda sahasında  uzman kişilerin katılımı ile Aile Okulu. Programlarımızı 3 mekanda ve zamanda uygulayacağız. Öncelikle taliplilerin İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosuna, Şubat ayı sonuna kadar  kayıt yaptırmaları gerekmektedir”.

Beykoz'da Aile ve Evlilik Okulu kayıtları sürüyor
Bizi Takip Edin