Beykoz'da alınan yüzde 56 coşkuyla kutlandı

Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz'da da sandıktan birinci parti olarak çıkan AK Partililer zaferlerini coşkuyla kutladı. 

Beykoz'da Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasından

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye genelinde olduğu gibi Beykoz’da da sandıktan birinci parti olarak çıkan AK Partililer zaferlerini coşkuyla kutladı. 

Beykoz’da Cumhurbaşkanı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nin resmi olmayan sonuçlarının açıklanmasından sonra AK Parti İlçe Başkanlığı önünde toplanan partililer, daha sonra MHP’lilerin de katılımıyla Kavacık Kavşağı’nda kutlama yaptı.

Nisan ayında gerçekleşen kongrede AK Parti Beykoz İlçe Başkanı seçilen M. Hanefi Dilmaç ile başlayan heyecan Beykoz’da seçim sonuçlarına da yansıdı. Göreve geldikten günler sonra seçim kararı alınmasına rağmen Beykoz’un önemli sorunlarının çözülmesini sağlayan Dilmaç ve ekibi, Beykoz’da yüzde 56 alarak büyük bir başarıya imza attı.

Seçim sonuçlarının açıklanmaya başlaması ile birlikte Erdoğan ve AK Parti gönüllüsü Beykozlular, ellerindeki Türk bayrakları ve AK Parti flamaları ile parti binasının önüne akın etti. Daha sonra uzun kortej ve araç kuyrukları oluşturan partililer 7’den 70’e Beykoz Kavacık Kavşağı’na akın ederek mutluluğa ortak oldu.Meydanda toplanan binlerce vatandaş, dev ekrandan seçim sonuçlarını takip ederek, çalınan AK Parti şarkıları ile adeta coşarken bazı partililerin “Muharrem pabucu yarım, çık dışarıya oynayalım”, ‘Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ şeklinde slogan atması ise çevredekileri tebessüm ettirdi.

Her seçim zaferi sonrası Beykoz’da da gelenek haline gelen balkon konuşması yine Kavacık Kavşağı’nda ki binada gerçekleşti. AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ayberk Cengiz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, SKM Başkanı Cengiz Kasaroğlu, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ve Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker toplanan binlerce partiliyi balkondan selamlayarak coşkularına ortak oldu.

Cengiz Kasaroğlu: Bayramın kutlu olsun Beykoz

Balkon konuşmasında ilk sözü AK Parti Beykoz Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Cengiz Kasaroğlu gerçekleştirdi. Kasaroğlu sözlerinde “16 yıllık birikimlerimizin final günü olan bugünümüz kutlu olsun. Bugün Beykoz’a armağan olsun. Sizler vesayet odaklarına dur dediniz. 15 Temmuz günü çıplak ellerinizle FSM Köprüsü üzerinde tankların önünde durdunuz. Darbecilere gereken dersi verdiniz. Seçim startının verildiği günden itibaren günde 20 saati bulan bir performans gösterdiniz. Bu bayramı coşkuyu bizlere yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bayramımız kutlu olsun Beykoz.” ifadelerini kullandı.

Furkan Çeliker: Daha güzel günler için durmadan koşacağız

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker de yapmış olduğu konuşmasında “Böyle güzel bir geceyi bizlere yaşattığı için, davamızın liderine güzel bir sonuç hediye ettiği için, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini düşündüğü için teşekkür ederim Beykoz. Daha güzel günler için durmadan koşacağız. Risk alarak koşacağız” ifadelerini kullanarak durmak yok yola devem dedi.

Gaye Zayıf: 15 Temmuz şehitlerimizin kanını yerde bırakmadınız

“Muhteşemsin Beykoz” sözleri ile konuşmasına başlayan AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf “Mazlumların sesi olduğun için, tüm şer odaklarını sandığa gömdüğün için 15 Temmuz şehitlerimiz Hasan Kaya, İsmail Kefal, Murat Akdemir kardeşlerimizin kanını yerde bırakmadığın için teşekkürler Beykoz. Seçim kampanyasının başladığı günden itibaren kapı kapı gezdiniz. Oruçluyuz, açız susuşuz demediniz. Bu zaferin en büyük paydaşlarından biri oldunuz.” diyerek seçim zaferinin hayırlı olmasını diledi.

Yücel Çelikbilek: Bu akşam Beykoz’un değil Dünya’nın bayramıdır

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise teşkilat mensuplarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bu akşam Beykoz’un değil Dünya’nın bayramıdır. 24 Haziran bir gün dünyanın bayramı olarak kabul edilirse şaşmayın. Çünkü Türkiye artık yeni bir döneme girdi. Eski sistem geride kaldı. Yeni sisteme bütün gönülden halkımızın teveccühü ile merhaba dedik. Hoş geldin yeni sistem. Bu sistemi getiren siz değerli kardeşlerimi gönülden selamlıyorum. 2002’den bu yana AK Parti bayrağını hiç aşağı indirmediniz. Beykoz’da her seçimde üstte çıktınız. Bugün de onu yaptınız. Hem İstanbul’un, hem de Türkiye’nin ortalamasının üzerine çıktınız.  Allah sizlerden razı olsun. Bu ramazan ayında bu seçim çalışmasını yapmak yürek isterdi, cesaret ve inanç isterdi. Sizler bunu gösterdiniz. Kapıları ve sokakları tek tek gezdiniz. Bu sonuçlarla Beykoz’un birkez daha AK Parti’nin kalesi olduğunu gösterdiniz.  Sizleri yürekten kutluyorum.

M. Hanefi Dilmaç: Birlikte çok büyük başarılara imza attık

Dombra şarkısı eşliğinde mikrofona davet edilen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç sözlerinin başında teşkilatın bütün kademelerine teşekkür etti. Başkan Dilmaç konuşmasında; “Bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda bizleri yalnız bırakmayan siz değerli Beykozlulara çok teşekkür ediyorum. Birlikte çok büyük başarılara imza attık. Beykoz’da almış olduğumuz oy oranı %56’dır. Bu 56’lık oranı almak çok kolay olmadı. Yaklaşık olarak 65 gündür çalışıyoruz. Bu 65 gün içerisinde önce ilçe başkanı seçildim ve bir çok hizmeti de teşkilat mensubu arkadaşlarımla birlikte yaptmk Yaklaşık olarak 184 bin seçmeni birebir evlerinde ziyaret ettik. Bu ziyaretler esnasında bizimle birlikte kadın kolları ve gençlik kollarında görev yapmış, ana kademe ve meclis üyeliği görevlerinde bulunmuş, partimizin çeşitli kademelerinde çalışmış tüm kardeşlerimizle birlikte gece gündüz demeden, yaklaşık olarak günde 20 saat mesai yaparak ev ev dolaştık ve sıkılmadık el bırakmadık. Benimle birlikte bu emeği vermiş olan kardeşlerime çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayınlanan balkon konuşması başlaması üzerine sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden kutlamalarda AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç da partililerle horon oynadı. 

Beykoz'da alınan yüzde 56 coşkuyla kutlandı
Bizi Takip Edin