Beykoz'da amaç yarışmak değil spor!

Beykoz Kros Yarışmaları, 6 ayrı kategoride yapıldı. Dereceye giren sporculara madalyaları ve takımlara kupaları verildi.

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında  Beykoz.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Kros Yarışmaları, 6 ayrı kategoride yapıldı. Dereceye giren sporculara madalyaları ve takımlara kupaları verildi.

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında  Beykoz Belediye Başkanlığı koşusuna 6 kategoriden 265 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Ortaçeşme Stadyumu’ndaki yarışlara Beykoz’da bulunan okullardaki sporcular katıldı. Kros yarışlarına genç erkek ve kız takımları, yıldız erkek ve kız takımları ile küçük erkek ve kız takımları olmak üzere toplam 6 kategoride sporcu katıldı. Yarış sonrası stadyuma gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, sporcuları tebrik ederek kupa ve madalyalarını verdi.

Bülent Küçük: Amacımız Beykoz’da yarışmacı değil…

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bülent Küçük şenlik havasında geçen koşu ile ilgili yapmış olduğu konuşmasında; “Madde ve teknoloji bağımlılığının gençlerimizin arasında yayılmasını engellemek için onlara sosyal, kültürel ve sportif sorumluluklar vererek olumlu alışkanlıklar kazandırmak gerekmektedir. Bu maksatla Beykoz ilçemizde gençlerimize yönelik farklı sportif organizasyonlarda bulunarak gençlerimizi teknoloji ve madde bağımlılığından uzak tutmaya çalışıyoruz. Öncelikle amacımız Beykoz’da yarışmacı değil, sporcu gençler yetiştirmek, sporu bir kültür haline getirmektir. Bu nedenle ilçe organizasyonlarına katılan tüm okullarımıza teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Kros koşusunda birinci olan 17 yaşındaki İshak Tuna Akbaba, ‘Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Lisesinden katılıyoruz. Zorlu bir parkur yaptık, birinci olduk. Belediyemize teşekkür ediyoruz. Bütün yarışlara katılacağız‘ dedi.

Beykoz'da amaç yarışmak değil spor!
Bizi Takip Edin