Beykoz’da anlamlı buluşma! Dostluk kazandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Süper Lig’in yıldız futbolcuları ile birlikte depremzede çocuklara moral olmak için Beykoz’da anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Beykoz’da anlamlı buluşma! Dostluk kazandı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum ile Süper Lig’in yıldız futbolcuları 11 ilde depremden etkilenen çocuklarla maç yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı depremzede çocuklarla maç yaptı

ÜNLÜ İSİMLER DEPREMZEDE ÇOCUKLAR İÇİN BİR OLDU

TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapılan maçta, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve TFF yönetim kurulu üyelerinin de izlediği organizasyonda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yanı sıra Bafetimbi Gomis, Juan Mata, Gedson Fernandes, Amir Hadziahmetovic, Eren Elmalı, Volkan Babacan, Serkan Asan, Berkay Vardar, Emin Bayram, Kağan Moradaoğlu, Salih Dursun ve Davide Biraschi gibi birçok ünlü isim, Yükselen Anadolu formalarıyla Kırmızı Takım ve Beyaz Takım olmak üzere ikiye ayrılarak depremzede çocuklarla futbol oynadı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı depremzede çocuklarla Beykoz'da maç yaptı

Rıdvan Dilmen de organizasyona katılım gösteren isimler arasında yer aldı. Volkan Demirel ve Arda Turan’ın saha kenarında teknik direktörlük yaptığı gösteri maçını TFF Hakem Eğitmeni ve FIFA kokartlı eski hakem Cüneyt Çakır yönetti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı depremzede çocuklarla Beykoz'da maç yaptı

DOSTLUK VE KARDEŞLİK KAZANDI

3-3 beraberlikle tamamlanan müsabakanın ardından tüm oyuncular el ele tribünleri selamlarken maçın kazananı dostluk ve kardeşlik oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı depremzede çocuklarla Beykoz'da maç yaptı

ÇOCUKLARA BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ

Karşılaşma sonrası düzenlenen törende Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremzede çocuklara bisiklet ve madalya verdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı depremzede çocuklarla Beykoz'da maç yaptı

“85 MİLYON TEK YÜREK OLDUK”

Maç sonunda konuşan Bakan Murat Kurum, “Bugün yine büyük Türkiye ailesi, en büyük dayanışmayı gösterdi. 6 Şubat sabah 04.17’de büyük bir acıyla uyandık. 81 ilimiz bu acıyı derinden hissetti. Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremde 11 ilimiz etkilendi. 14 milyon vatandaşımız etkilendi. Bu deprem sebebiyle 50 bin 400 vatandaşımızı, yavrumuzu, annemizi, babamızı kaybettik. Depremin ilk anından itibaren seferberlik anlayışıyla afet bölgesindeydik. 85 milyon tek yürek olduk. Afet bölgesinde biz günlerce aylarca kaldık. 81 ilden kardeşlerimizi gördük, yavrularımızı gördük. Bu birlik beraberlik 11 ilimiz için oradaki mücadelemiz için devam etti. Bugün de 11 ilimizdeki kardeşlerimizle, afetzede çocuklarımızla beraber, Süper Lig’den futbolcularımızla, birbirinden kıymetli hocalarımızla Şampiyonlar Ligi’nde ilk düdüğümüzü çalan Cüneyt Çakır hocamızla, Futbol Federasyonumuzun ev sahipliğiyle Riva’da bir maç yaptık, dostluk kazandı. Belki farklı takımları tutabiliriz ama acımız ortak, acımız 11 ilimiz deprem bölgemiz. 85 milyonun acısı bu manada ortak. Bizler nasıl Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 11 ilimizde daha önceki depremlerde olduğu gibi; Elazığ’da, Malatya’da, Trabzon’da, Rize’de, Bartın’da illerimizi ayağa kaldırdıysak, 11 ilimizi de 85 milyonluk büyük Türkiye ailesiyle birliğimizi beraberliğimizi koruyacağız. 11 ilimizi ayağa kaldıracağız, konutlarımızı yapacağız. Oradaki tarihi kültürel değerlerimizi ayağa kaldıracağız. Çocuklarımıza geleceğimize daha güzel bir gelecek sunabilmek için bu mücadeleyi vereceğiz. Ben burada depremi yaşamış hocamız, onlara teşekkür ediyorum. Gerçekten çok zor bir süreçti. Orada futbolcularımızı ve oyuncularımızı kaybettik ama işte bu büyük Türkiye ailesi annesini, babasını kaybetmiş çocuklarımızın anneleri olacak, babaları olacak, aileleri olacak. Depremzede kardeşlerimiz bizim evladımız olacak. Annelerimiz babalarımız el ele tutuşup o illerimizi ayağa kaldırana kadar acımızı dindirene kadar elimizi gönlümüzü deprem bölgesinden hiç ayırmayacağız. Ben bu organizasyon sebebiyle futbol federasyonu başkanımıza, Cüneyt Çakır hocamıza, Volkan Demirel hocamıza, Arda Turan hocamıza Süper Lig’deki bütün profesyonel futbolcularımıza en büyük teşekkürü de bu yavrularımıza ediyorum.” diye konuştu.

.

.

Beykoz’da anlamlı buluşma! Dostluk kazandı
Bizi Takip Edin