Beykoz'da atık getirme merkezlerinin sayısı artıyor

Beykoz Belediyesi, temiz bir çevre için 7/24 kesintisiz yürütülen çalışmalar kapsamında Atık Getirme Merkezlerinin sayısını 22'ye çıkardı.

İlçe sınırları içinde bulunan Atık Getirme Merkezleri'ne ambalaj atığı, elektronik atık, cam, ihtiyaç fazlası…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi, temiz bir çevre için 7/24 kesintisiz yürütülen çalışmalar kapsamında Atık Getirme Merkezlerinin sayısını 22’ye çıkardı.

İlçe sınırları içinde bulunan Atık Getirme Merkezleri’ne ambalaj atığı, elektronik atık, cam, ihtiyaç fazlası kıyafet, kitap, bayat ekmek, atık pil, kullanım süresi dolmuş ilaçlar, oyuncak ve bitkisel atık yağlar getirilerek bu malzemelerin geri dönüşümde değerlendirilmesi sağlanıyor.

AB çevre standartlarına uygun olarak başlatılan çalışma, ilçenin diğer mahallelerinde de Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından uygulanıyor. Çevreye duyarlı çalışmalarla sosyal anlamda farkındalık ortaya çıkaran Beykoz Belediyesi, merkezlere bırakılan kitaplar, oyuncaklar ve kıyafetleri tekrar kullanmak üzere ayrıştırarak, kitapları Kültür Müdürlüğüne, giysi ve oyuncakları ise Sosyal Markete yönlendirerek,  ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Ayrıca bırakılan bayat ekmekler de hayvan barınağına yollanıyor.

22 adet Atık Getirme Merkezini ilçeye kazandıran Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatandaşların bu konularda çok duyarlı olmaları gerektiğini vurguladı. Başkan Yücel Çelikbilek, örnek ilçe, örnek vatandaş anlayışıyla Atık Getirme Merkezleri konusunda tüm Beykozlulara hassasiyetleri dolayısıyla teşekkür etti.

Ayrıca Atık Getirme Merkezlerinde şimdiye kadar toplanan 6 tır dolusu malzeme, ayrıştırma işlemlerinin ardından Suriyeli mülteci kardeşlerimize gönderildi.

Atık Getirme Merkezleri:

Beykoz Meydanı (On Çeşmeler karşısı), Tokatköy Sultan Aziz Caddesi, Çubuklu Fırın Sokak (Hizmet Binası Yanı) ,Göksu Papatya Sokak (Ticaret Meslek Lisesi Önü) ,Çengeldere Yeşil Vadi Cad. (Liseler Mevki), Kavacık Kürşad Caddesi (Yıldırım Beyazıt Cami Önü) , Göksu Caddesi ( Göksu Hizmet Binası), Kavacık Kaptanlar Cad., Akbaba Atık Getirme Merkezi, Riva Atık Getirme Merkezi, Soğuksu Cengizhan Cad., Soğuksu Bengisu Evleri, Ortaçeşme Spor Cad., Kavacık BP Arkası, Acarlar Orman Yolu Girişi, Çubuklu Vatan Cad., Göksu Evleri Girişi, Sultaniye Parkı, Paşabahçe Meydan, Kavacık Doğal Sok., Yenimahalle 65. Yıl Parkı, Kanlıca Atık Getirme Merkezi 

Beykoz'da atık getirme merkezlerinin sayısı artıyor
Bizi Takip Edin