Beykoz'da balığın yeni adresi; Riva Köy Balıkçısı

Beykoz'un Karadeniz'e açılan penceresi, boğazın incisi Riva'ya yepyeni bir mekan: Riva Köy Balıkçısı…

Beykoz'da balığın yeni adresi, boğazın incisi Riva Köy Balıkçısı… Beykoz Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı Ergin Tüfekçi, CHP Belediye Mec

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’un Karadeniz’e açılan penceresi, boğazın incisi Riva’ya yepyeni bir mekan: Riva Köy Balıkçısı…

Beykoz’da balığın yeni adresi, boğazın incisi Riva Köy Balıkçısı… Beykoz Turizm İşletmecileri Dernek Başkanı Ergin Tüfekçi, CHP Belediye Meclis Üyesi Deniz Yıldız ve Barış Demir’in ortaklığı ile Riva’ya kazandırılan yepyeni bir mekan olan ‘Riva Köy Balıkçısı’, balık severlerin şimdiden gözdesi olmaya aday yerlerden.

Riva Deresi’nin kıyısında, doğa ile iç içe keyifle yemeğinizi yiyebileceğiniz Riva Köy Balıkçısı’nda, balık çeşitleri eşsiz bir sunum eşliğinde müşterileri ile buluşuyor.

Bu yeni mekanı Beykozlularla ve İstanbullularla buluşturan Ergin Tüfekçi, Barış Demir ve Deniz Yıldız’ın ilk konukları Beykoz Yerel Basını oldu.

Yeşilin  maviye kavuştuğu, Riva Deresi’nin  azgın dalgalara  kendini sessizce teslim ettiği nokta olarak Riva’yı tanımlayan Ergin Tüfekçi, herkesi balığın yeni tadını keşfetmeye Riva Köy Balıkçısına davet etti.

Ergin Tüfekçi ve Barış Demir, mekanı ve tatlarını şu cümlelerle basına anlattı: “Martıların, Karadeniz’in hırçın sularıyla ahenkle dans ettiği yerdir Riva… Riva  köprüsünü  geçer geçmez, 50 yıllık bir mekan tahlisiye binası karşılar sizi. Yıllara meydan okumuş bu yapı nice balıkçımızı yaz ve  kış aylarında bir ana kucağı edasıyla sarıp sarmalamıştır. Şimdilerde ise sizleri de ağırlamayı hedefleyen yeni bir konseptle karşınıza çıkıyoruz. Mekanımız; Riva Deresi’ne cepheli yaklaşık 2000 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Restorantımız da  boğazın ve Karadeniz’ in olta  balıklarının çeşitlerini  taze ve günlük olarak sunuyoruz. Deneyimli mutfak şeflerimizin hazırladığı deniz mahsulü  mezeler, zeytin yağlılar ve Ege otlarının tadına bakıp Karedeniz de güneşi batırmanın keyfini çıkartabilirsiniz… Kalamar tavası, ahtapot ızgarası ve tereyağlı karides güveç ile damaklarınızı  şenlendiriyoruz! Gecenin sonunda da mutfağımıza münhasır tatlılarımız ile özellikle  spesiyalimiz ‘En Ballım’ı denemeden uğurlamıyoruz sizi. Her şeyden önce misafirimiz olarak, sizleri  güler yüzlü servis personelimiz ile ağırlamaktan mutlu olacağız”.

Balığın yeni tadını sizlerde keşfetmek istiyorsanız; Riva Köprübaşı Mevki No:1’de hizmet veren Riva Köy Balıkçısı’nı mutlaka ziyaret edin…

Beykoz'da balığın yeni adresi; Riva Köy Balıkçısı
Bizi Takip Edin