Beykoz’da balık tezgâhları denetleniyor

Beykoz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından balık satışı yapan esnafa fiyat ve hijyen denetimi yapıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçe sakinlerinin hijyenik, sağlıklı, ve ekonomik deniz ürünü tüketimlerini sağlamak amacıyla yapılan denetimlere yoğun bir şekilde devam ediyor.

Beykoz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü

BEYKOZ’DA BALIKLAR TEK TEK ÖLÇÜLDÜ

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, balık satışı yapan esnafı tek tek denetledi. Satışa sunulan balıkların tazeliği ve fiyatları etiketleri kontrol edildi. Sürdürülebilirlik için balıkların boyutları tek tek ölçüldü.

Beykoz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü

Balıkların tüketiciye uygun şartlarda sunulması için denetimlerini sürdüren ekipler, balıkçıları belirlenen boy standardının altında satış yapmamaları konusunda uyarıp,  hijyen ve saklama koşulları konusunda bilgilendirildi.

Vatandaşların gönül rahatlığıyla balık tüketebilmeleri amacıyla yapılan bu denetimlerin balık sezonu boyunca düzenli olarak devam edeceği öğrenildi.

Beykoz İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü

Kaçak avcılığın önlenmesi, su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması için yapılan faaliyetlerde yasalara göre, hamsinin 9, barbun ve istavritin 13, palamutun ise 25 santimetre boy standardında olması gerekiyor.

.

.

Beykoz’da balık tezgâhları denetleniyor
Bizi Takip Edin