Beykoz’da balıkçılara sıkı denetim!

Beykoz’da balık satışı yapan esnaf tek tek denetlendi. Balık boyları ölçülerek satılan balıkların kanuna uygun olup olmadığı kontrol edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizlerde sürdürülebilir balıkçılığın devam ettirilebilmesi için Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekipleri Beykoz’da balık satışı yapan esnafa sıkı denetim yaptı.

BALIK TEZGAHLARINA TEK TEK BAKILDI

Denetimler kapsamında balıkçı tezgâhları denetlenerek, satışa sunulan balıkların boyları tek tek ölçüldü. Balıkların fiyat etiketleri, balıkların tazeliği, vatandaşlara sunumu, tezgâhlarda avlanması yasak türlerin olup olmadığı kontrol edildi.

Balıkların tüketiciye uygun şartlarda sunulması için denetimlerini sürdüren ekipler, balıkçıları belirlenen boy standardının altında satış yapmamaları konusunda uyarıp,  hijyen ve saklama koşulları konusunda bilgilendirildi.

Vatandaşların gönül rahatlığıyla balık tüketebilmeleri amacıyla yapılan bu denetimlerin balık sezonu boyunca düzenli olarak devam edeceği öğrenildi.

Kaçak avcılığın önlenmesi, su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması için yapılan faaliyetlerde yasalara göre, hamsinin 9, barbun ve istavritin 13, palamutun ise 25 santimetre boy standardında olması gerekiyor.

Beykoz’da balıkçılara sıkı denetim!
Bizi Takip Edin