Beykoz’da bir buçuk yıl sonra ilk ders zili çaldı!

Beykoz’da 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Beykoz’da pandemi dolayısıyla yaklaşık 1,5 yıldır ara verilen eğitim ve öğretime bugün itibariyle yüz yüze olacak şekilde yeniden başladı. Çocuklarını okula getiren velileri ise okul önlerinde yoğunluk oluşturdu.

Boğaziçi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın açılması nedeniyle tören düzenlendi.

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel ile okul müdürü ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk ders zili çalındı.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın açılışı nedeniyle konuşan Belediye Başkanı Murat Aydın, “Sevgili gençler, yolunuz ve bahtınız açık olsun. Size sağlık, hayırlı ve güzel bir gelecek diliyorum. İnşallah sağlıkla bu eğitim öğretim yılını tamamlamak nasip olur. Sizleri seviyoruz, sizlere inanıyoruz, sizlere güveniyoruz.” dedi.

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli ise “Okullarımızı inşallah kapatmamak üzere açıyoruz. Ancak bu zorlu sürecin bizlere tecrübe kazandırdığını düşünüyorum. Hayatta bazı güzelliklerin varlığı yok olunca ortaya çıkıyor. Okullarımızın açık olmasının kıymetini kapandığında anlayabildik. En önemli husus bu süreci beraber el ele yürütebilmemiz. Eğitim öğretim yılını sağlık, ilim ve irfanla sonuna kadar taşımayı Allah bize nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

İKİ KEZ PCR TESTİ İSTENECEK

“Covid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi”ne göre, öğretmen ve okul çalışanlarının aşı olmamaları durumunda haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecek. 

DERS SAATLERİ AZALTILMAYACAK

Yüz yüze eğitimler, tıpkı Covid-19 salgını öncesinde olduğu gibi ders saatleri azaltılmadan ve mevcut öğretim programlarının bütünü dikkate alınarak yapılacak. Ders süreleri, sınıf boyutları ve öğrenci sayısı da dikkate alınarak 40 dakikayı aşmayacak şekilde planlanacak.

POZİTİF VAKA ÇIKSA DA EĞİTİME DEVAM EDİLECEK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzasıyla gönderilen yazıya göre, bir sınıfta öğrencilerden herhangi birine Covid-19 pozitif tanısı konulması durumunda, sınıfındaki diğer öğrenciler izleme alınacak ve okula devam edecekler. Aynı durumda, öğretmenler de izleme alınacak ve eğitim vermeye devam edecekler.

Öğrencinin pozitif vaka çıkması durumunda aynı sınıfta 10 gün içinde 2. kez vaka çıktığı için sınıf öğrencilerinin tamamı, yakın temaslı olarak kabul edilecek. Bu öğrenciler eve gönderilecek ve 14 gün boyunca temaslı takibine alınacak.

Beykoz’da bir buçuk yıl sonra ilk ders zili çaldı!
Bizi Takip Edin