Beykoz’da bir garip hırsızlık olayı!

Esenyurt’ta sattığı otomobili yedek anahtarını kullanarak çalan ve Beykoz’da bir kişiye parçalanmak üzere satan şüpheli ile suça karışan 3 kişi gözaltına alındı.
  • 19.01.2023 00:00:00

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, Esenyurt’ta oturan A.A’nın bir süre önce ikinci el olarak satın aldığı otomobilin çalındığı ihbarında bulunması üzerine çalışma başlattı.

Beykoz’da bir garip hırsızlık olayı!

Yapılan incelemede park halindeki otomobilin 2 şüpheli tarafından yedek anahtarı kullanılarak çalındığı tespit edildi.

Güvenlik kamerası görüntülerinde eşkal ve kimlikleri belirlenen şüpheliler M.R.Y. ve A.G. yakalandı.

Beykoz’da bir garip hırsızlık olayı!

BEYKOZ’DA SATTIĞI ANLAŞILDI

M.R.Y’nin aracın önceki sahibi olduğu, yedek anahtarını sakladığı ve daha sonra aracı A.G. ile çaldığı, sonrasında da Beykoz’daki bir kişiye parçalanmak üzere sattığı anlaşıldı.

Beykoz’daki adrese giden ekipler, çalıntı aracı satın aldığı belirlenen G.Y. ve onunla çalışan E.M.C’yi gözaltına aldı, aracın ise Büyükçekmece’deki bir depoda olduğu saptandı.

Beykoz’da bir garip hırsızlık olayı!

Büyükçekmece’deki depoya giden polis, çalınan otomobili, yasa dışı yollarla piyasaya sürülmek üzere yüzlerce parçaya ayrılmış biçimde ele geçirdi.

Aracın parçaları sahibine teslim edilirken, gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

E.M.C. ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

.

.

İlgili Haberler

Beykoz’a kar sürprizi!
  • 9.05.2023 00:00:00