Beykoz'da bir tane himayesiz evlat kalmasın!

İlim Yayma Vakfı Beykoz Şubesi Kadın Kolları Yönetimi, Beykozlu hanımlara yönelik tanışma ve kaynaşma programı düzenledi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltı programına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlim Yayma Vakfı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İlim Yayma Vakfı Beykoz Şubesi Kadın Kolları Yönetimi, Beykozlu hanımlara yönelik tanışma ve kaynaşma programı düzenledi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programına Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlim Yayma Vakfı Başkanı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  İlim Yayma Vakfı Onursal Başkanı Ayşe Çelikbilek, Ak Parti İlçe Eski Başkanı Adem Sefer, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu, İlim Yayma Vakfı Beykoz Şubesi Kadın Kolları Yönetim Kurulu, hocalar, öğrenciler ve hanım gönüllüler katıldı.

Yücel Çelikbilek, “Beykoz’da Bir Tane Himayesiz Evlat Kalmasın”

Başkan Çelikbilek,  İlim Yayma Vakfı’nın 1951’de kurulduğunu, emeği geçen vefat eden hocaları rahmetle andığını belirterek, “Bu kuruluşlar toplumun temel taşıdır. Dertlere ortak olma, yardımlaşma anlamında vakıf ve STK’lar çok önemlidir. Vakfımızın Beykoz Şubesi Hanım kolları kurulmuş oldu. Muhtaç çocuklara, insanlara yardım etme sorumluluğunu yerine getirerek iyilik yapmanın bilincinde olmanız gerek. İnsan sevdiği insana iyilik tavsiye eder. Beykoz’da bir tane himayesiz, el uzanmamış evlat kalmasın. Allah gayretlerinizi artırsın” dedi.

Program, İlim Yayma Cemiyeti’nde yetişmiş Hafız Mehmet Polat tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve sinevizyon görüntüsüyle başladı.

Mehmet Karaahmetoğlu, ”En Güzel Yatırım İnsana Yapılan Yatırımdır”

İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu, 1977’de Vakfın Beykoz Şubesini kurduklarını, Vakfın Kadın Kollarının açılmasından da mutluluk duyduklarını ifade etti. Dernek çalışmaları hakkında kısa bilgi veren Karaahmetoğlu, “Beykozlu hanımların potansiyelini devreye sokalım dedik. En güzel yatırım insana yapılan yatırımdır. Öğrencilere ücretsiz yurt ve kurs imkânı veriyoruz. Açacağımız yaz kursuna tüm çocukları bekliyoruz” dedi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, insanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır hadisi şerifini vurgulayarak, çalışmaların hayırlı olmasını diledi.

İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şubesi Kadın Kolları Başkanı Nimet Kaşıtoğlu, vakıfla ilgili yapılan her çalışmaya destek olacaklarını belirtti ve gönüllü hanımlara çağrıda bulunarak, “Toplumda kadının elinin değipte başarılı olmadığı bir iş neredeyse yoktur. Bir çocuğun daha değerleriyle yetişmesine katkı sağlamak için Allah’ın izniyle yapacağımız projelere sağlayacağınız katkının hevesini birlikte yaşayalım.” dedi

Program sonunda katılımcılara çeşitli hediyelikler dağıtıldı.

Beykoz'da bir tane himayesiz evlat kalmasın!
Bizi Takip Edin