Beykoz'da bol horonlu Doğu Karadeniz rüzgarı

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği, birlik ve beraberliğini horonla güçlendirdi.

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği, birlik ve beraberliklerini güçlendirmek adına düzenledikleri gece de doyasıya eğlendi. Dernek Başkanı Emin Yavuz ve Yönetim Kurulu Üye

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği, birlik ve beraberliğini horonla güçlendirdi.

Beykoz Doğu Karadenizliler Derneği, birlik ve beraberliklerini güçlendirmek adına düzenledikleri gece de doyasıya eğlendi. Dernek Başkanı Emin Yavuz ve Yönetim Kurulu Üyelerinin organizatörlüğünde düzenlenen ‘Horon Gecesi’nde dayanışmanın, dostluğun, kardeşliğin en güzel tablosu çizildi.

Beytaş Teras Cafe’de düzenlenen geceye; Beytaş Genel Müdürü Yalçın Çolak ve Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu ile çok sayıda dernek üyesi katıldı. Gecenin sunumunu gerçekleştiren oyuncu Alay Cihan’ın anlatmış olduğu Karadeniz fıkraları ise herkesi gülmekten kırdı geçirdi.

Yıldıztozu Grubu’nun jazz resitali ile başlayan gecede; Semih Aytaç kemençesiyle, Hüseyin Balcı da sazıyla Karadeniz türkülerini eşsiz bir şekilde yorumlayarak, geceye ayrı bir renk kattı.

Anadolu’dan Karadeniz’e akan ırmak gibiyiz!

Gecede kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Dernek Başkanı Emin Yavuz, ‘farklı’ bir dernek olduklarının altını çizerek, sıradan bir dernek olmadıklarını, aksine Beykoz’da en güçlü sivil toplum örgütü olduklarını ifade etti. “Doğu Karadenizliyiz ama, her şeyden önce Beykozluyuz” diyen Emin Yavuz, yöre ayrımı yapamadıklarını vurgulayarak, her ilden vatandaşa kapılarının açık olduğunu şu cümleyle aktardı: “Biz herkesi, her yöreden insanı derneğimize üye yapıyoruz. Adeta Anadolu’dan Karadeniz’e akan ırmak gibiyiz. Farkımız burada”. Dernek olarak eğitim ve kültürel anlamda bir çok başarılı projeleri hayata geçirdiklerini belirten Yavuz; yüzlerce öğrenciye burs verdiklerini, bunun yanısıra folklor, resim, ingilizce gibi çeşitli dallarda da dernek bünyelerinde ücretsiz kurslar açtıklarını söyledi. Yavuz, son olarak konuşmasında Beykoz Belediyesi’nin her Cumartesi günü bir derneği konuk ettiği ‘Yöresel Geceler’ programına değindi ve 13 Mart’ta derneklerinin o gecede konuk olacağını belirterek, salonda bulunan herkesi geceye davet etti.

Müziğin ve eğlencenin iç içe olduğu gecede, herkes birlikte olmanın keyfini yaşarken, bu keyfini horonla daha da artırdı.  

Beykoz'da bol horonlu Doğu Karadeniz rüzgarı
Bizi Takip Edin