Beykoz'da bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun Beykoz'da “depreme dayanıksız” bahanesiyle kapattığı İSMEK'lerin bulunduğu binalarda işletmeler hâlâ faaliyet gösteriyor.

CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun Beykoz'da “depreme dayanıksız” bahanesiyle kapattığı İSMEK merkezlerinin bulu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz’da “depreme dayanıksız” bahanesiyle kapattığı İSMEK’lerin bulunduğu binalarda işletmeler hâlâ faaliyet gösteriyor.

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun Beykoz’da “depreme dayanıksız” bahanesiyle kapattığı İSMEK merkezlerinin bulunduğu binalarda noter, hipermarket, kafe, tuhafiye, çiçekci gibi işletmeler faaliyet gösteriyor.

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘depreme dayanıksız’ yalanıyla kapattığı Beykoz’da ki 4 İSMEK merkezinin bulunduğu binalarda noter, hipermarket, kafe, tuhafiye, çiçekçi gibi işletmelerin hâlâ faaliyet gösterdiği tespit edildi.

KILIF: DERPEME DAYANIKSIZLIK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kurulan ve Türkiye’nin en büyük halk üniversitesi hüviyetini kazanan Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) CHP’nin darbesiyle karşı karşıya. CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İBB’yi ele geçirmesi sonrası önce işlevsizleştirilmesi sonra kapatılarak farklı bir sisteme evrilmesi ile gündeme gelen İSMEK’in 1.676 öğretmeninin sözleşmesi yenilenmeyerek kapı önüne konuldu. İSMEK başvuruları daha önce bir ay sürerken 2019-2020 dönemi için sadece 1 günle sınırlandırılarak ilgiyi azaltma yoluna gidildi.

CHP’li belediye en kritik hamleyi ise 4’ü Beykoz’da olmak üzere İstanbul genelinde 37 İSMEK merkezini kapatarak yaptı. İSMEK’e darbe olarak nitelendirilen merkez kapatma uygulamasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Kapatılan İSMEK şubeleri depreme dayanıksızdı’ sözüyle savundu. Kapısına kilit vurduğu İSMEK’lerin çürük binalarda olduğunu öne süren İmamoğlu’nun yalanı ise söz konusu yapılarda faaliyetlerini sürdürmeye devam eden noter ve hipermarket gibi işletmelerin varlığıyla gözler önüne serildi.

İSMEK’E KİLİT, NOTERE İZİN

İSMEK’in deprem bahanesiyle kapatılan Beykoz Kavacık şubesinin bulunduğu yapıda ise hem noter hem tuhafiye bulunduğu öğrenildi. İSMEK şubesinin kapatıldığı 4 katlı binanın ilk katında Beykoz 3. Noterliği görev yapıyor. Binanın giriş katında ise Çarşım isimli tuhafiye faaliyet yürütüyor..

AYNI BİNADA YOK YOK

CHP’li İmamoğlu’nun İBB’yi ele geçirir geçirmez Beykoz’da kapattığı 4 İSMEK merkezi arasında yer alan Kanlıca şubesinin bulunduğu binanın girişinde ise yok yok. Kanlıca’da ki binanın zemin katında ŞOK isimli hipermarket iş yapmaya devam ediyor. ŞOK Market’in yanı sıra aynı binanın zemin katında Kanlıca Teras isimli kafe, Tuğba Çiçekçilik ve Kanlıca Yoğurdu adlı işletmeler faaliyetini yürütürken, İSMEK’in ‘depreme dayanıksız’lık gerekçesiyle kapatılması tuhaf karşılandı..

Beykoz'da bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!
Bizi Takip Edin