Beykoz’da çocuklar unutulmaz bir Ramazan yaşadı

Beykoz’da 500 çocuk camide düzenlenen iftar programında buluştu. Minikler hem doyasıya eğlendi hem de Ramazan’ın ve iftarın sevincini yaşadı.
  • 30.04.2022 00:00:00

Beykoz’da 500 çocuk camide düzenlenen iftar programında buluştu. Minikler hem doyasıya eğlendi hem de Ramazan’ın ve iftarın sevincini yaşadı. 

galeri isbeykoz da cocuklar unutulmaz bir ramazan yasadi 9234

Beykoz Müftülüğü tarafından bu yıl 6. düzenlenen “Geleneksel Çocuk İftar”ında 500 çocuk Ramazan’ın sevincini ve iftar heyecanını doyasıya yaşadı. Çocuklar, çeşitli oyunlar ve ikramlarla unutulmaz bir gün yaşadı.

Ortaçeşme Merkez Cami’nin avlusunda düzenlenen etkinliğe, Beykoz Müftüsü Ali Efe, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve Feruz Kutsal, İl Müftü Yardımcısı Zekeriya Bülbül, Ortaçeşme Merkez Cami İmam Hatibi Fatih Babur ve kurum personelleri ile 500 çocuk ve veliler katıldı.

galeri isbeykoz da cocuklar unutulmaz bir ramazan yasadi 8098

Yaklaşık 700 kişinin katılımıyla muhteşem bir Ramazan akşamı yaşanan programda, iftar öncesi Karagöz-Hacivat gösterisi ve tiyatro ekibi tarafından çeşitli oyun ve etkinlikler düzenlendi. Çocukların gönüllerince ve doyasıya eğlendiği dakikalar kameralara yansıdı.

Vaktin gelmesiyle birlikte iftarda yerlerini alan çocuklar, ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını açtı. Ardından hep birlikte “Amin” diyerek yemek duası edildi.

galeri isbeykoz da cocuklar unutulmaz bir ramazan yasadi 6306

Minikler, yemeğin ardından cemaatle birlikte toplu akşam namazı kıldı. 

Çocukların cami hocası ile samimi görüntüleri de yürekleri ısıttı.

galeri isbeykoz da cocuklar unutulmaz bir ramazan yasadi 4442

Namaz sonrası ise pamuk şeker, patlamış mısır, elma şeker ve çeşitli hediyeleri dağıtıldı.

Beykoz Müftü Ali Efe, program için gayretleri vesilesiyle Ortaçeşme Merkez Cami İmam Hatibi Fatih Babur’a ve destek veren din görevlisi arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür ederek, “Bugüne kadar yaklaşık bin 500 öğrencimiz ile iftarımızı yaptık. Bugün de 6-14 yaş arası ilkokul öğrencilerimizi ağırladık.” dedi. 

galeri isbeykoz da cocuklar unutulmaz bir ramazan yasadi 7339

Ortaçeşme Merkez Cami İmam Hatibi Fatih Babur ise yoğun ilgiden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Çocuğun günlünde bambaşka bir Ramazan hatırası bırakıyoruz. Biz de şaşırdık bu kadar ilginin olmasına. Allah izin verirse bu sayı önümüzde sene daha da katlanacak” diye konuştu. 

İlgili Haberler