Beykoz’da çocuklara gelişim desteği sağlanacak

Beykoz’da, 3-6 yaş grubundaki çocukların ücretsiz destekleneceği “Evde Çocuk Gelişim Desteği” hizmeti başlıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da, 3-6 yaş grubundaki çocukların ücretsiz destekleneceği “Evde Çocuk Gelişim Desteği” hizmeti başlıyor.

Çocuklarda gelişim geriliği belirtilerinin erken dönemde tespit edilmesi, ailelerin ilgili kurumlara yönlendirilmesi ve okul öncesi eğitim imkânlarından faydalanamayan çocukların uzmanlar tarafından desteklenmesi sağlıklı birey ve toplum için büyük önem taşıyor.

BİLİMSEL VE EĞLENCELİ SEANSLAR

Beykoz Belediyesi tarafından başlatılan hizmetle 3-6 yaş grubundaki çocukların fiziksel, bilişsel (zihinsel), duyusal ve sosyal gelişimleri kurumda görevli çocuk gelişimi uzmanı tarafından, evlerinde ziyaret edilerek bilimsel ve eğlenceli seanslarla desteklenecek.

Gelişim riski taşıyan çocukların erken yaşta tespit edilerek topluma kazandırılmaları, sağlıklı büyümeleri ayrıca çeşitli nedenlerle okul öncesi eğitim imkânından faydalanamayan çocukların yaşıtlarıyla fırsat eşitliği yakalamalarını amaçlayan “Evde Çocuk Gelişim Desteği”  hizmetiyle, ilçe genelinde konuyla ilgili farkındalığın artması da sağlanacak.

ÖNCELİK İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN

Beykozlu çocuklara sağlık ve yaşam becerileri kazandıracak hizmetten, ilçede ikamet eden, ihtiyaç sahibi aileler öncelikli olarak yararlanacak. 

DESTEK SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi’ne yapılan başvuru sonrasında aile ve çocuk için tanışma seansı düzenlenecek.

Randevuyla eve gidecek olan çocuk gelişimi uzmanı 3 ay boyunca, her çocuğa özel hazırladığı, 7 ila 10 seansı kapsayan gelişim destek programını uygulayacak.

Çocukların gelişiminin titizlikle takip edileceği hizmet kapsamında ailelere de çocuklarıyla kaliteli ve nitelikli vakit geçirmeleri konusunda rehberlik edilecek. Çocuk gelişimi uzmanı tarafından gerekli görülürse takip süresi uzatılacak.

Program sonunda gelişim riski taşıdığı tespit edilen çocuklar ilgili kurumlara yönlendirilecek.

Ev ortamı uygun olmayan aileler, Kavacık Hizmet Binası’nda bulunan Sağlık İşleri Müdürlüğü “Çocuk Gelişim Desteği Birimi”nde hizmet alabilecek.

Bilgi ve Kayıt İçin:

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi:

444 66 61

 

Beykoz’da çocuklara gelişim desteği sağlanacak
Bizi Takip Edin