Beykoz’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı

Beykoz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Türkiye’de coşkuyla kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü Beykoz’da da resmi törenle kutlandı.

CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUSU BAŞLADI

Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık ateşiyle kurulan Cumhuriyetin 99. yıl dönümünde resmi kutlamaları, Beykoz Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Törene, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Boğaz Komutanlığı Temsilcisi, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, belediye başkan yardımcıları, parti temsilcileri, meclis üyeleri, ilçe birim müdürleri, muhtarlar, STK temsilcileri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Esengül Korkmaz Çiçekli

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük bayram olarak nitelendirdiği ve çağdaş bir ülke olarak geleceğin temellerinin atıldığı gün olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Boğaz Komutanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Murat Aydın

Akabinde, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitler için saygı duruşunda bulunuldu. Tören, İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağın göndere çekilmesiyle sona erdi.

Resmi törenin sona ermesinin ardından, MHP İlçe Başkanlığı, CHP İlçe Başkanlığı, DEVA Partisi İlçe Başkanlığı, İYİ Parti İlçe Başkanlığı, Gelecek Partisi İlçe Başkanlığı, Vatan Partisi İlçe Başkanlığı, Türk Kızılayı Beykoz Şubesi, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), Cumhuriyet Kadınları Derneği Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi. Düzgün, “Bu büyük gününde 99. yıldönümünde bütün Beykoz’umuzun bütün ülkemizin, bütün geleceğimizin teminat olan tüm halkımızın ve sizlerin büyük bayramını kutluyorum. Başta M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna seve seve canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.” dedi.

İlçe kutlamaları, 29 Ekim Cumartesi saat 09.00’da 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki, (Belediye Meydanı) kutlama programı ile devam edecek.

Beykoz’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları başladı
Bizi Takip Edin