Beykoz’da cumhuriyet coşkusu yaşanıyor

Beykoz’da Cumhuriyet’in 97. Yıl dönümünü her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe genelinde coşku ile kutlanıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Cumhuriyet’in 97. Yıl dönümünü her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe genelinde coşku ile kutlanıyor.

Beykoz’da Cumhuriyet’in 97. Yıl dönümünü her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe genelinde coşku ile kutlanıyor. Tüm dünyada etkili olan pandemi nedeniyle belli sağlık kuralları içerisinde yapılan kutlamalar, her yıl olduğu gibi bu yılda renkli görüntülere sahne oluyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet meydanında Beykoz Kaymakamı, Belediye Başkanı ve Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı’nın çelenk sunma töreni ile başladı. Törende çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına ilişkin mesajının okunmasının ardından tören sona erdi. Resmi programın sonra ermesinden sonra CHP ve İYİ Parti Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Çelenk törenin ardından CHP İlçe Başkanı Aydın Düzgün yapmış olduğu açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapılan pandemi toplantısına davet edilmemesini kınayarak “Bugün burada Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa kemal Atatürk’ün 1933 yılında okuduğu, nutkunda söylediği gibi “en büyük bayram bu bayramdır” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Çiçekli'den 29 Ekim mesajı

Beykoz Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı ise şöyle; Bugün, Cumhuriyetimizin ilanının 97. Yıl dönümünün, guru ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyet’in ilanı; Şartlar ne kadar çetin olursa olsun, milletimizin asla boyunduruk altında yaşayamayacağının ve ölümü esarete tercih edeceğinin de ilanıdır.

Cumhuriyet, Milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin hem açık bir ifadesi medeni dünya ile bütünleşme kararlılığının göstergesidir. İstiklal mücadelesindeki başarımızı, nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için de en büyük ihtiyacımız, yine birlik ve beraberliğimiz olacaktır.

Bu birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek, kardeşlik bağlarımızı güçlendirmenin yegâne yolu; tuzağa düşmeden ülkenin bütün fertlerini, var olan farklılıklarıyla kabul etmek ve hiçbir ayrım yapmadan, birlikte yaşama irade ve kararlılığımızı korumaktır.

Bu birlik; devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne duyulan inancın göstergesidir.

Bu birlik; tek devlet, tek vatan, tek bayrak ve tek millet anlayışı ile özgür- eşit vatandaş olmanın sevinç ve gururunu birlikte yaşama arzusunun sembolüdür.

Türkiye, Cumhuriyetle birlikte, güçlü ve istikrarlı bir ülke olmanın yanında, siyasi, sosyal ve ekonomik alanda gerçekleştirilen değişimlerle de bölgesinde ve dünyadaki önemini pekiştirmiştir. Cumhuriyetimizin 97.yılını coşku ile kutlarken, yılmadan hep birlikte büyük hedeflere doğru ilerleyeceğimizi ve Cumhuriyetimizi, geleceğe şerefle taşıyacağımızı bir kez daha ifade ediyorum.

Aziz milletimize, kendisine kendi iradesiyle yönetme şansını kazandıran Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, ülkemiz ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını veren tüm şehitlerimiz ile ebediyete intikal eden gazilerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum.

Ruhları şad olsun. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Beykoz’da cumhuriyet coşkusu yaşanıyor
Bizi Takip Edin