Beykoz’da da kentsel dönüşüme karşı çıkmışlardı!

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem sonrası ağır tahribat üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışan Millet İttifakı paydaşlarının, Beykoz Tokatköy’de kentsel dönüşüm projesini engelleme girişimleri yeniden gündeme geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, 6 Şubat Pazartesi günü Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremle sarsıldı. İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı.

Türkiye’de depremin yaralarını sarmak için dört koldan çalışmalar yürütülürken, CHP’nin kaptan kamarasında bulunduğu muhalefet, asrın felaketi üzerinden manipülasyona başladı.

BEYKOZ’DA DA KENTSEL DÖNÜŞÜM HAMLESİNE KARŞI ÇIKTILAR

Riskli yapıları görmezden gelen, gerçeği yamultan muhalefet “Kentsel Dönüşüme Karşı Direniyoruz” paylaşımlarını silmek için birbirleriyle yarışırken, Beykoz Tokatköy’de yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesinin Millet İttifakı ve terör örgütleri tarafından nasıl engellendiği yeniden gündeme geldi.

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

DEVLET BEYKOZ’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM HAMLESİNDE BULUNDU

Beykozluları depreme dayanıklı güvenli konutlara ve düzenli sosyal alanlara kavuşturacak “Tokatköy Kentsel Dönüşüm” projesi 2019 yılı öncesinde başlatılmıştı.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

Tokatköy Mahallesi’nde depremde yıkılma olasılığı çok yüksek olan binalarda oturan 3 bin Beykozlu, devletin desteğiyle afet referanslı kentsel dönüşüm çalışmalar sonucunda dairelerine ve tapularına da kavuşacaktı.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni

HALKI KIŞKIRTARAK DÖNÜŞÜMÜ ENGELLEMEK İSTEDİLER

Ancak CHP, İYİ Parti, yanındakiler, masadakiler ve masada görünmeyenler Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi’ni akamete uğratmak istediler.

Şuan da enkaz üzerinde siyaset yapan ve rant peşinde koşan CHP ve İYİ Parti, Tokatköy’de illegal örgütleri yanlarına alarak dönüşümün olmaması için halkı kışkırttı.

ÖRGÜTLERİ YANLARINA ALDILAR

Tokatköy’de halkın arasına sızan provokatörler yola barikat kurarak çöpleri ve lastikleri ateşe verdi. Eylemciler, kalabalığı sağduyulu hareket etmeye davet eden polislere taş ve sopalarla saldırması sonucu 7 polisin yaralanmasına neden oldu.

Muhalefet, devlet ve halkı birbirine düşürmek isteyenler, yurt dışı beslemeleri ve Türkiye karşıtı yayınlar yapan fondaşlar ile projenin arkasındaki pravokatörleri devreye sokarak kaos ve karmaşayı destekledi.

MERAL AKŞENER VEKİLLERİNİ TOKATKÖY’E YOLLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de Beykoz’a gelerek vatandaşlara kentsel dönüşüm projelerinin faydalarını anlatmak yerine, siyasi emelleri uğruna proje karşı çıkmak için milletvekillerinin bölgeye gitmesi talimatını vermişti.

TOKATKÖY’DE DÖNÜŞÜME İYİ PARTİ ENGEL OLDU

Tokatköy Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen milletvekilleri, kentsel dönüşüm projesini bir dayatma olarak mahalleliye aktarmıştı. Yandaş basınları ise “Tokatköy’de yaşanan kentsel dönüşüm krizine İYİ Parti çare oldu” başlığıyla haber yayınlamıştı.

Beykoz Tokatköy provakatörü CHP’ye danışman oldu!Beykoz Tokatköy provakatörü CHP’ye danışman oldu!

KILIÇDAROĞLU’NUN DANIŞMANI DÖNÜŞÜME KARŞI ÇIKTI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olan Hacer Foggo, Tokatköy’de yıkım çalışmalarına karşı çıkmış ve provokatif paylaşımlarda bulunmuştu. Foggo’nun da bu provokasyona destek veren isimlerden biri olduğu öne sürülmüştü.

CHP’Lİ VEKİLLERİN KENTSEL DÖNÜŞÜM KARŞITLIĞI

CHP’li vekillerin kentsel dönüşüme karşı tutumları da bir bir ortaya çıkmaya başladı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medyada kentsel dönüşüm karşıtlığını “Bir zulüm hikayesi” olarak aktarmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Tokatköy’de kentsel dönüşüme karşı çıkanlara destek mesajı yayınlamış, kentsel dönüşümü bir “katliam” olarak adlandırmıştı.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm karşıtı isimlerde arasında yer alan CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay da konuyu 27 Nisan’da Meclis gündemine taşıdı. Altay, Kentsel dönüşümü “rantsal dönüşüm” olarak aktararak bölge halkının riskli yapıları boşaltmamasını desteklemişti.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat’ın da Beykoz’da kentsel dönüşüme karşı çıktığı ifadeleri ortaya çıktı.

HDP DE KENTSEL DÖNÜŞÜME KARŞI

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ve HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Tokatköy’de kentsel dönüşüme karşı çıktı.

MUHALEFETİN KENTSEL DÖNÜŞÜM İKİYÜZLÜLÜĞÜ

Halkevleri Eski Genel Başkanı ve HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, Tokatköy’de vatandaşların depreme dayanıklı binalarda oturmasını sağlayacak projeye karşı çıkan paylaşımlarda bulunmuştu.

Yaşanan deprem felaketi sonrası HDP’li Ersoy’un sosyal medya hesabından “Depreme dayanıklı binalar yapılması zorunludur” şeklinde paylaşım yapması muhalefetin tehlikeli zihniyetini gösterdi.

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ: “KENTSEL DÖNÜŞÜM BENİ İRİTE EDİYOR”

Beykoz’da birçok plana karşı çıkarak iptal edilmesi için defalarca mahkemeye başvuran CHP İstanbul İl Başkanlığı’na bağlı Kent İzleme Kurulu Üyesi CHP’li Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer’in kentsel dönüşüm projelerine karşı çıktığı sözler ortaya çıktı.

Deprem riski bulunan şehirlerden İstanbul’un yerel yönetimini elinde bulundan CHP’nin kentsel dönüşüm projelerine en çok itiraz eden parti olmasının yanı sıra, depreme yönelik çalışma yürütmesi beklenen İBB Meclisi’nde Kentsel Dönüşüm karşıtı söylemler üretiliyor.

Beykoz Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hatice Ülkü Özer, 10 Ocak 2023’te İBB Meclisi’nde yaptığı açıklamada, “Ben az önce konuşulan tüm konuşmalarda ‘Kentsel Dönüşüm’ ifadesini duyuyorum ve bu beni çok irite ediyor.” ifadelerini kullandı.

Tokatköy Kentsel Dönüşüm Projesi

KENTSEL DÖNÜŞÜM KARŞITLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Çeşitli terör örgütlerini yanlarına alarak “Kentsel Dönüşüme Karşı Direniyoruz” kampanyaları yürüten, halkı manipüle eden CHP, İYİ PARTİ, HDP/PKK, yaşanan deprem sonrası suçlayacak isim arıyorlar.

Riskli yapıları tespit eden ve dönüşüm adımlarını atan hükümete, muhalefetin karşı çıktığı bir kez daha ortaya kondu.

.

.

Beykoz’da da kentsel dönüşüme karşı çıkmışlardı!
Bizi Takip Edin