Beykoz’da down sendromlu Büşra Nur’un hayalleri gerçek oldu

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Şarkıcı Yusuf Güney, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’nde down sendromu olan Büşra Nur’a sürpriz yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Şarkıcı Yusuf Güney, 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü'nde down sendromu olan Büşra Nur'a sürpriz yaptı. 

İki yıl önce Beykoz Çayır Festivali'nde Yusuf Güney'in sahneye alıp beraber şarkı söylediği Büşra Nur ile tekrar buluşacaklarına dair sözleşen Yusuf Güney ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz sahilinde bulunan Gümüşsuyu Restoran'da bir araya geldiler. Mutluluğu gözlerinden okunan Büşra Nur'un hayalleri gerçek oldu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın gerçekleştirdiği bu etkinlikte Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, Yusuf Güney ile Büşra Nur'un annesi bir araya geldi. Yemek yedikten sonra çay içilip, sohbetler edildi.

Başkan Murat Aydın, Yusuf Güney ve Büşra Nur Konal 'ın buluşmasına sonradan Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Giresun Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı da katıldı. Yenilen yemeklerin ardından Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin Büşra Nur'a hediye paketi verdi.

Hediye paketini gören Büşra Nur duygu dolu anlar yaşadı. Hediye Paketi içinden yazı yazmayı çok sevdiği için anı defteri, kilitli kutu ve kalem hediye edildi.

Beykoz AKDEM (Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi) görevlileri de Büşra Nur'u 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Gününde yalnız bırakmadı. Büşra Nur, Yusuf Güney ile birlikte şarkı söyledi, hayallerini gerçekleştirdi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın; “Aynı zamanda benim doğduğum yerler onun ata vatanı. İki yıl önce tanıştık Büşra'yla. Yusuf kardeşimizin konserinde ben de o zaman tanıştım ve hayalim Yusuf Bey'le beraber kahvaltı yapmak, yemek yemek bir araya gelmek, muhabbet etmek demişti. Sağ olsun Yusuf kardeşimize teşekkür ediyoruz. Büşra'nın hayallerini gerçekleştirmemize katkı sağladı. Bugün o hayali gerçekleştirmek üzere bir araya geldik” şeklinde konuştu.

Şarkıcı Yusuf Güney; “Öncelikle hayallerini gerçekleştirmek demeyelim ona. Çünkü o en çok bize mutluluk veriyor. O bizim için bir onur oluyor. Çünkü onunla hep görüşüyoruz zaten sağ olsun bizi çok seviyor, biz de onu çok seviyoruz Beykoz Belediye Başkanımız da yanımızda sağ olsun Murat abi de bu konuyla alakalı içtenlikle duyarlılığını her zaman bize yansıtıyor. Konserimiz vardı burada. İki sene önce konserde tanıştık biz Büşra'yla. Beraber düet yaptık. Sonra düetten sonra tabii böyle pandemi de girdi araya. Konuşamadık ama sağ olsun Başkanımız bizleri buluşturdu burada. Allah razı olsun hepsinden. Bütün arkadaşlarımızdan, emeği geçenlerden güzel bir yemek yedik. Kahvelerimizi içtik. Hoş sohbetimizi ettik. Evet Büşra'yı daha yakından tanıdık. Çünkü Büşra'nın inanılmaz özellikleri var. Çok çok özel bir insan o” dedi.

Büşra Nur Konal ise duygularını şöyle ifade etti:  “Kendimle gurur duyuyorum iyi ki sizinle karşılaştım. Beni sizinle Allah buluşturdu. Ben çok heyecanlıyım”

Beykoz’da down sendromlu Büşra Nur’un hayalleri gerçek oldu
Bizi Takip Edin