Beykoz’da dua eden Filistinli Samira şehit oldu

Geçtiğimiz aylarda Beykoz’a gelen ve “Burası bu kadar güzelse cennet ne kadar güzeldir. Allah’ım şehit olmayı nasip et de cenneti göreyim” niyazında bulunan Filistinli Samira Hamid, 12 Ekim’de Gazze’deki katliamda şehit oldu.

Beykoz’da dua eden Filistinli Samira şehit oldu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne saldırılarında bir ay geride kalırken yerleşim yerleri, hastaneler, okullar, camiler ve kiliselerin hedef alındığı saldırılarda 4 bin 237’si çocuk, 2 bin 719’u kadın, 631’i yaşlı olmak üzere 10 bin 328 kişi öldürüldü, en az 25 bin kişi yaralandı.

Filistin gündemiyle toplanan Beykoz Belediyesi Meclisi de İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı.

FİLİSTİNLİ SAMİRA’NIN BEYKOZ HİKÂYESİ

İBB ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, Filistin meselesine değinerek aylar önce gezmek için geldiği Beykoz’da dua edip Gazze’de şehit düşen Filistinli Samira Hamid’in hikâyesini anlattı.

Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, Beykoz Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin Filistin konulu bir program düzenlediğini, konuşmacı olarak da Filistinli bir akademisyenin davet edildiğinden bahsetti.

“ŞEHİT OLMAYI NASİP ET”

Filistinli akademisyenin kayınvalidesi olan Samira Hamad’ın Ağustos ayında Beykoz’a geldiğini söyleyen Hasanoğlu, “Konuşmacı hocamızın kayınvalidesi birkaç ay önce İstanbul’a gelmiş, İstanbul’u gezerken de Beykoz’a, Karlıtepe’ye çıkmış. Karlıtepe’den boğaza bakınca; ‘Aman Allah’ım burası ne kadar güzel, cennet gibi.’ demiş. Sonra da ‘Eğer burası bu kadar güzelse cennet ne kadar güzeldir. Allah’ım şehit olmayı nasip et de cenneti göreyim.’ diye niyazda bulunmuş. Ve şu anda Gazze’deki katliamda 12 Ekim’de şehit olmuş. Biz de buradan şehadete yürüyen Samira Annemiz ve tüm şehitlerimize bir Fatiha okuyalım.” diye anlattı.

HASANOĞLU: BUNDAN SONRA NE YAPMALIYIZ?

Sadullah Hasanoğlu, “Bundan sonra ne yapmalıyız? Ülkemizi ve milletimizi büyütmek üzere atılan tüm adımlara sonuna kadar sahip çıkmalıyız. Yeni adımlar, yeni projeler geliştirmeliyiz. Özellikle gençlerimizi çok daha iyi yetiştirmeliyiz. Farkındalığı yüksek, bilgili, şuurlu, donanımlı insanlar, Bilim insanları, sanayici, iş insanları, girişimciler, sanatçı, sporcu, edebiyatçı, siyaset ve devlet adamları… Yani her alanda güçlü insanlar yetiştirmeye çok daha büyük gayretle devam etmeliyiz. Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Sadece bizim değil bizim gençlerimiz dünyanın geleceğidir. Bu şiarla hareket etmeliyiz.” dedi.

“DAHA ADİL BİR DÜNYA KURULABİLİR”

Hasanoğlu, sözlerini, “Sultan Alparslan ile Anadolu’nun kapılarını Aziz Milletimize açmışsak, Osman Gazi ile cihan devleti kurmuşsak, Sultan Fatih’le bir çağ kapatıp bir çağ açtıysak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhuriyeti kurduysak, Bugün de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ülkemizi büyütmeye, her alanda geliştirmeye, gönül coğrafyamıza ve tüm insanlığa umut olmaya devam ediyoruz. İşte Gazze’de akan kan, Filistin meselesi başta olmak üzere dünyadaki bütün haksızlıklar, gözyaşı ancak ve ancak tarihin en şerefli milleti olan bizim milletimizin çok daha güçlü olmasıyla durabilir, Daha Adil Bir Dünya kurulabilir.” şeklinde sonlandırdı.

 

Beykoz’da dua eden Filistinli Samira şehit oldu
Bizi Takip Edin