Beykoz’da ebediyete göçen muhtarlar anıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, ebediyete intikal eden Beykoz muhtarlar için anma programı düzenledi.
  • 24.06.2022 00:00:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, ebediyete intikal eden Beykoz muhtarlar için anma programı düzenledi. 

galeri isbeykoz da ebediyete gocen muhtarlar anildi 3922

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, Anadoluhisarı’nın efsane muhtarı merhume Nazmiye Korkmazlar başta olmak üzere ilçede ebediyete irtihal eden muhtarlar için anma programı düzenledi.

Programa, eski ve yeni muhtarlar, geçmiş dönem belediye başkanları, il ve ilçe meclis üyeleri, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ve parti temsilcileri katıldı.

galeri isbeykoz da ebediyete gocen muhtarlar anildi 4002

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Özer Özalp ve Ertan Ertaş tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

“ANNEMİN EVLADI DEDİĞİ BEYKOZLULAR”

Anadoluhisarı Mahallesi’nde yaklaşık 40 yıl muhtarlık yapmış olan Anadoluhisarlıların “Nazmiye Annesi”nin kendisi gibi muhtar olan kızı Güzin Merve misafirlere hitap ederek, “Bugünü bize yaşattığınız için çok çok teşekkür ederim. Annemi benim size anlatmam kadar yanlış bir şey olamaz. Anneme anne diyen, annemin de onlara evlat dediği Beykozlular hoş geldiniz. Bizi bugün yalnız bırakmadınız, teşekkür ediyorum.” dedi.

galeri isbeykoz da ebediyete gocen muhtarlar anildi 3655

“MUHTARLARIMIZI ANMAYI SORUMLULUK OLARAK GÖRDÜK”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık ise “Beykoz çok özel bir ilçe ben de çok seviyorum. Beykoz komşuluk ve aile hukukun olduğu, insanların birbirlerini tanıdığı, selam verip selam aldıkları bir kültür. Biz de bu anlamda kültürüne katkı sağlayan tüm dostlara teşekkür ediyorum. Ebediyete intikal etmiş muhtarlarımızı anmayı kendi sorumluluğumuz olarak görerek bu programın ilkini yaptık. Umarım her yıl bu tarihlerde programı tekrar yapmak ve sizlerle buluşmak arzusundayız.“ dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun selamlarını ileten Saltık, program vesilesiyle ilçede vefat eden diğer tüm muhtarları rahmet ve minnetle andı.

galeri isbeykoz da ebediyete gocen muhtarlar anildi 9051

Konuşmaların ardından davetlilere yemek ikramı yapıldı.

Daha sonra misafirler merhum Nazmiye Korkmazlar ve diğer muhtarlar ile olan güzel anılarını anlattı.

Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Onursal Başkanı Ferda Kazancıbaşı, Nazmiye Korkmazlar ile yaptığı röportaja değinerek, bu belgeleri İBB Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık’a takdim etti.

galeri isbeykoz da ebediyete gocen muhtarlar anildi 9662

Hoş sohbetlerin yapıldığı ve eski günlerin hatırladığı program toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

İlgili Haberler