Beykoz’da eğitime yenilikçi katkılar

Beykoz’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Atatürk İlkokulu’nda yapımı tamamlanan Z-Kütüphane ve Pictes Sınıfı’nın açılışı yapıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Atatürk İlkokulu’nda yapımı tamamlanan Z-Kütüphane ve Pictes Sınıfı’nın açılışı yapıldı. 

Beykoz’da Çubuklu Atatürk İlkokulu’nda hayata geçirilen ve yapımı tamamlanan Z-Kütüphane ve Pictes Sınıfı düzenlenen törenle açıldı.

Açılış törenine, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Okul Müdürü Eşref Aydın, Müdür Yardımcısı Nihat Özgüler, Beykoz Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Gül Biçer ile kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

PICTES ÖĞRENCİLERİ TAM NOT ALDI

Z-Kütüphane’nin açılışına geçilmeden önce, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Okul Müdürü Eşref Aydın ve beraberindekiler yabancı uyruklu 3. sınıf öğrencilerin Türkiye’de eğitim sistemine kolayca alışmalarında köprü görevi üstlenen Pictes Sınıfı’nı ziyaret etti.

Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ve Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, öğrencileri tahtaya çıkartarak ad ve soyadlarını, kardeşlerinin isimlerini, matematik işlemi gibi çeşitli sorular sordu.

Bütün sorulara doğru cevaplar veren öğrenciler, keyfiler anlar yaşandı.

ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ MODERN KÜTÜPHANE 

Ardından, geleneksel kütüphane ile zenginleştirilmiş teknolojinin buluşturulduğu Z-Kütüphane’nin açılışı gerçekleştirildi.

MEB’in “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında hayata geçirilen Z- Kütüphane, farklı dizaynı ve konseptiyle dikkatleri çekti.

Rengarenk, modern ve albenili mekan yapısına sahip olacak şekilde tasarlanan Z-Kütüphane, okul yaş aralığına göre ayarlanmış kültür kitapları, internet bağlantısına sahip bilgisayarlar, satranç masaları, zeka oyunları, yapbozlar, okuma ve çalışma masaları, konforlu ve rahat koltuklar, armutlar ve filmler bulunuyor.

Pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıracak olan mekân öğrencilerin ulaşımının kolay olması amacıyla da okulların giriş katına konumlandırıldı.

Kütüphaneyi gezerek incelemelerde bulunan Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, kütüphane bulunan çocuklar ile yakından ilgilendi, kitaplar okuttu.

Çiçekli’ye okumasını göstermek isteyen minikler birbirileriyle yarıştı.

Okul Müdür Yardımcısı Nihat Özgüler tarafından Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli ve Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan’a kitap hediye edildi.

Beykoz’da eğitime yenilikçi katkılar
Bizi Takip Edin