Beykoz’da ekipler karla mücadeleye hazır!

Beykoz Belediyesi meteorolojiden gelen kar uyarısının ardından ilçe genelindeki hazırlıklarını tamamladı. Karla mücadele çalışmaları tüm müdürlüklerin koordineli olduğu AKOM bünyesinde yürütülecek, herhangi bir olumsuzluğa karşı ekipler 7/24 mesai yapacak.   
  • 11.01.2024 17:13:48

İstanbul’da hafta sonu kentin kuzeyi ve yüksek kesimlerinde etkili olması beklenen kar yağışında Beykoz'da vatandaşların mağdur olmaması,  yol açma ve tuzlama çalışmalarının hızlı ve etkin yürütülmesi için tüm hazırlıklar yapıldı.   

EKİPLER VE ARAÇLAR GÖREVE HAZIR

Beykoz Belediyesi ilçe genelindeki karla mücadele çalışmalarını 62 araç ve 300 personelle yürütecek.

İlçede görülecek kar yağışlarında hayatın olumsuz etkilenmemesi için yollarda tuzlama yapacak araçlar merkezi noktalarda nöbete tutmaya başlarken kar küreme araçları ve iş makineleri şantiyelerde teyakkuzda bekliyor.

Hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle özellikle geceleri yaşanması beklenen don olaylarında ve ilçe genelindeki yol açma çalışmalarında kullanılmak üzere 2 bin ton tuz stoklandı.

ARA SOKAKLARDA ELLE KÜREME

Ana arterler kar küreme ve iş makineleriyle sürekli açık tutulurken vatandaşların yoğun olduğu cadde ve sokaklarda, meydanlarda, durak çevrelerinde, hastane ve kamu binaları önlerinde ekipler elle kar küreme ve tuzlama yapacak.

ÇÖZÜM MERKEZİ 7/24 HİZMETTE

Beykozlulara 7/24 hizmet veren 444 66 61 No’lu Çözüm Merkezi, vatandaşlardan karla ilgili gelen her türlü başvuruyu AKOM bünyesindeki kriz masasına ileterek hızlı şekilde çözümünü sağlayacak.

Vatandaşlardan gelen yol açma, tuzlama, sokak hayvanı besleme ve her türlü başvuru ivedilikle karşılanacak. Yol açma çalışmalarında diyaliz tedavisi gören ve acil hastalara öncelik verilecek.