Beykoz’da evi olanlar fiyatını ikiye katladı!

Koronavirüs salgını ile izole bölgelere olan yoğun ilgi Beykoz’da ev fiyatlarını ikiye katladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs salgını ile izole bölgelere olan yoğun ilgi Beykoz’da ev fiyatlarını ikiye katladı.

Koronavirüs salgını ile izole bölgelere olan yoğun ilgi İstanbul'un iki ilçesinde ev fiyatlarını ikiye katladı. Mega kentin iki farklı yakasında yer alan Beykoz ve Sarıyer ilçelerindeki ortalama satılık konut m2 fiyatları yüzde 100'ün üzerine çıktı. İstanbul'un yanı sıra pandemiyle çok sayıda vatandaşın kaçış noktası olan Ege ve Akdeniz'in dört ilçesinde ortaya çıkan fiyat değişimleri de dikkat çekti.

2020 yılının başlarında ortaya çıkan koronavirüs salgını konut piyasasındaki dengeleri de değiştirdi. Salgın sonrası getirilen kısıtlamalar ile vatandaş evlere kapanınca şehirden uzak bahçeli ve müstakil evlere olan ilgi de arttı.

Uzaktan eğitimin de uygulamaya alınması ile imkanı olanlar büyükşehirlerden özellikle Ege ve Akdeniz'e göç ederken, kalanlar ise şehirlerin yerleşim anlamında daha izole olduğu bölgelerine akın etti.

FİYATLARINI İKİYE KATLAYAN İKİ İLÇE

İşte salgınla birlikte konut tarafında yaşanan bu hareketlilik 2020 yılı verilerine de yansıdı. Türkiye'nin öncü emlak sitelerinden birinin yaptığı araştırmaya göre konut satış rakamı bir önceki yıla göre 2020 yılında en çok artan ilçelerde ilk iki sırada İstanbul'un Beykoz ve Sarıyer ilçesi yer aldı.

BEYKOZ’DA YÜZDE 116 ARTIŞ VAR

Pandemi sonrası ortaya çıkan talep artışıyla birlikte 2020 yılında konut satış fiyatının en fazla arttığı ilçe olan İstanbul'un Anadolu yakasındaki Beykoz'da fiyatların 2019'a göre yüzde 116 arttığı ortaya çıktı. 2019 Aralık ayında ilçede ortalama 5 bin 661 TL olan satılık konut m2 fiyatlarının bir yıl içinde 12 bin 222 TL'ye çıktığı görüldü.

 

Beykoz’da evi olanlar fiyatını ikiye katladı!
Bizi Takip Edin