Beykoz’da Eylül bebek için tek yürek olundu

Beykoz Gönüllüleri, ölümcül bir kas hastalığı olan SMA Tip-1 ile mücadele eden Eylül Bebek’in tedavisine destek olmak için “Beykoz’da SMA Eylül’ün Gecesi” isimli sanat gecesi düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Gönüllüleri, ölümcül bir kas hastalığı olan SMA Tip-1 ile mücadele eden Eylül bebeğin tedavisine destek için “Beykoz’da SMA Eylül’ün Gecesi” isimli sanat gecesi düzenledi. 

Beykoz’da Nefes İyilik ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci tarafından ölümcül bir kas hastalığı olan SMA Tip-1 ile mücadele eden Eylül bebek için başlattığı seferberlik devam ediyor.

Eylül Bebeğin bu zor savaşına destek olmak için bir araya gelen Beykoz Gönüllüleri, “Beykoz’da Eylül’ün Gecesi” isimli sanat gecesi düzenlendi. Yerel sanatçıların sahne aldığı gecede şarkılar ve türküler Eylül bebek için söylendi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Tuncay Karadeniz ile muhtarlar, çeşitli parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri, iş insanları, vatandaşlar ve Eylül bebeğin ailesi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Nevzat Cebeci, gelen herkese tek tek teşekkürlerini sunarak, Eylül bebeğin anne ve babasını sahneye davet etti.

“YALNIZ OLMADIĞIMIZI GÖRDÜM”

Eylül’ün annesi Esengül Çoşkun, “Kızım ölümcül SMA Tip-1 yani kas hastası. Bunun tedavisini yurtdışında yaptırabilmek için büyük bir yola girdik. Yükümüz çok ağır ama biz inanıyoruz yükümüzü sizin desteklerinizle hafifletebiliriz. Bu gece bizim için çok önemli. Neredeyse üç ay oldu bu kampanyayı başlatalı ama ilk kez bu kadar çok duygulandım. Çünkü yalnız olmadığımızı bir kez daha gördüm. 23 Şubat’ta bize tanı konuldu. Bu yükün altından kalkabilecek miyiz diye düşündük ama şuanda kocaman bir aileyiz.” ifadelerini kullandı.

“FARKLI İNSANLARA ULAŞMANIN DERDİNDEYİZ”

Baba Sinan Çoşkun ise “İlk başlarda canlı yayın yapılmasını bile kaldıramadım. 14 yıldır hizmet sektöründeyim ailemi 1 liraya muhtaç etmemek için 13-14 saat çalıştım ama şuanda evladım için kimi görsem 1 lira verir misin diyorum. Eş, dostla meydanlara iniyoruz. Çok şükür 76 günde 9 milyon TL yani ihtiyacımızın %32’sini topladık. Bir iş insanı vs. gelip 1-2 milyon TL bağışta bulunmadı. Biz meydanlara inip, insanlara derdimizi anlatarak topladık. Çok şükür inancımız tam. Allah’ın izniyle bu parayı toplayacağız. Bu iş dayanışmayla oluyor. Farklı insanlara ulaşmanın derdindeyiz. Allah hepinizden razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sahne, geceye konuk olan yerel ve yörel sanatçılara bırakıldı. Bülent Erdoğan, Kemal Başaran, Yıldırım Öz, Kaya Aslantepe, Soner Kaya ve Paşa Sökmez, Eylül’ün kampanyasına destek olmak için şarkılarını, türkülerini seslendirdi. 

Kastamonu Yöresel Dans Ekibi ise davetlilere keyifli bir köçek gösteri sundu.

Beykoz’da Eylül bebek için tek yürek olundu
Bizi Takip Edin