Beykoz’da faciadan kıl payı kurtuldular!

Beykoz’da akşam saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Anadoluhisarı’ndaki sağanak yağmur ve fırtına nedeniyle devrildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da akşam saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Anadoluhisarı’ndaki sağanak yağmur ve fırtına nedeniyle tarihi çınar ağacı devrildi. 

https://www.youtube.com/watch?v=JKp6_RxkRgM***

Beykoz Anadoluhisarı’nda bulunan yaklaşık 200 yıllık tarihi çınar ağacı, çıkan fırtına sebebiyle yola devrildi. Devrilen ağaç nedeniyle sahil yolu iki yönlü trafiğe kapandı. 

Ağacın devrilme anı ve vatandaşın son anda kaçışı, bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay, Beykoz Körfez Caddesinde 20.30 sıralarında yaşandı. Akşam saatlerinde Beykoz’da başlayan fırtına ve yağmur ile birlikte bir çınar ağacı cadde üzerine devrildi. Devrilmenin etkisiyle bazı araçlar hasar alırken, yol karşısındaki dükkanlar ağacın düşmesi ile hasar aldı. Kaldırımda bulunan kişiler ise ağacın üzerlerine düşmesinden kıl payı kurtuldu.

İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye, sağlık ve belediye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ve belediye ekipleri tarafından yapılan uzun çalışmalar sonucu ağaç parçalara ayrılarak kepçe yardımıyla kamyona yüklendi. 

Cadde üzerinde bulunan başka bir ağacın yıkılma riskini ortadan kaldırmak için ekipler ağacı kökünden kesti. Anadoluhisarı sahil yolu mevkii her iki istikamette de trafiğe kapandı.

MASALARI TOPLARKEN AĞACIN ALTINDA KALIYORDUK

Cadde üzerinde kuruyemiş dükkanı sahibi Cem Yiğit “Rüzgar başladı, fırtına çıktı. Yan esnafımızın masa ve sandalyelerini kurtaralım derken ağacın altında kalıyorduk az daha. Feci bir ses geldi. Şok olduk on dakika kendimize gelemedik. Çok şükür yaralanan olmadı. Maddi hasarımız var. Kepenkler, tenteler falan yıkıldı. Ama buna şükürler olsun kimsenin canına bir şey olmadı.” ifadelerini kullandı.

Olayın görgü tanığı Mustafa Babuz “Fırtına başladıktan yaklaşık beş dakika sonra, ağaçta çatırdama hissedildi. Çatırdamayı buradaki esnaf arkadaşımız fark ediyor. Fark eden esnaf arkadaşımız o anda insanları uzaklaştırıyor. Uzaklaştırdıktan sonra ağaç beş saniye içerisinde yıkılıyor. Alt zemin çok fazla betonla kaplandığı için ağaç beslenemiyor. Oksijensiz kalıyor. Beslenemeyen ağaç kökünden çürüyor. Böyle bir tarihi çınar ağacı yok olup gitti. Yaklaşık 200 yıllık bir ağaç bu. Allahtan bir cana zarar gelmedi. Bir iki araca zarar verdi. Birde esnafımız zarar gördü. ” ifadelerini kullandı.

Beykoz’da faciadan kıl payı kurtuldular!
Bizi Takip Edin