Beykoz’da geleceğin üniversitelileri bilinçleniyor

Türk-Alman Üniversitesi, Beykoz’da öğrencilere çevre bilinci ve sürdürülebilir kalkınma konularında eğitim vererek, geleceğin bilinçli nesillerinin yetişmesine katkıda bulunuyor.
  • 10.05.2023 00:00:00

Türk-Alman Üniversitesi, Beykoz’da geleceğin üniversitelilerine yönelik olarak sürdürülebilir kalkınma ve çevre bilinci eğitimleri vererek, öğrencilerin toplumsal sorumluluk anlayışını geliştirmeye yardımcı oluyor.

Türk-Alman Üniversitesi Beykoz'da gençler geleceğin üniversitelileri olmak için bilinçleniyor

Beykoz’da devlet üniversitesi olarak faaliyet gösteren Türk-Alman Üniversiteli, ortaokul öğrencilerini “Çevre Bilinci ve Sürdürülebilir Kalkınma Eğitimi” kapsamında bilgilendirdi.

Bu kapsamda, Beykoz Tokatköy Ortaokulu öğretmen ve öğrenci grubu Türk-Alman Üniversitesi’nde ağırlandı.

Dr. Öğr. Üyesi Damla Durak Uşar, öğrencilere yaptığı sunumda, küresel iklim değişikliğinin sebep ve sonuçlarına dikkat çekti.

Beykoz'da gençler geleceğin üniversitelileri olmak için bilinçleniyor

Eğitimde, sürdürülebilir olmanın ve atık yönetiminin gerekliliğine dikkat çekerek katılımcılara çevre bilincinin önemi vurgulandı.

Beykoz Tokatköy Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin soru-cevap şeklinde ve aktif katılımıyla geçti.

Türk-Alman Üniversitesi Beykoz'da gençler geleceğin üniversitelileri olmak için bilinçleniyor

Türk-Alman Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Damla Durak Uşar yürütücülüğünde ve Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünün katkılarıyla Harezmi Eğitim Modeli kapsamında verilen eğitimde öğrenciler bilinçlendirildi.

Eğitimin ardından öğrencilere Sıfır Atık Politikası örnekleri gösterildi. Eğitim, kampüs gezisi ile son buldu.

.

.

İlgili Haberler