Beykoz’da gençler ‘Sokaklar Bizim’ dedi

Beykoz Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol Turnuva”sının Beykoz etabı tamamlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol Turnuva”sının Beykoz etabı tamamlandı. 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesinde Beykoz ve 38 ilçede, 14 yaş ve üzerinin katıldığı “Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol Turnuvası” düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinasyonuyla, Beykoz Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen “Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol Turnuva”sının Beykoz müsabakaları tamamlandı.

Müsabakaların gerçekleştiği Kanlıca Spor Tesisinde, U14, U16, U18 ve veteranlar kategorisinde karşılaşan basketbolcular kıyasıya mücadele etti. Sokaklar Bizim 3×3 Turnuvasında 22 takım ve 82 sporcu sahada yer aldı.

Sporu Beykoz’un her kesimine yaymak ve gençlerin spor hayatına katılımları arttırmak amacıyla düzenlenen ve oldukça heyecanlı geçen turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalya takdim edildi.

Gençler için ödüllü düzenlenen basketbol turnuvasına, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu katıldı.

Belirlenecek olan yer ve tarihlerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesinde diğer ilçelerde dereceye giren rakipler bir araya gelecek. Beykoz müsabakalarında başarılı olan takımlar rakipleriyle karşılaşacağı maçlarda İstanbul şampiyonluğu için ter dökecek.

Turnuvanın amacının, Beykoz’daki basketbol sporcularını bir araya getirerek etkileşim sağlamak olduğunu söyleyen İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fatih Korkulu, “ Sporcu takım sayısını ve müsabakaların yapıldığı tesis sayısını arttırarak, turnuvaları daha kapsamlı bir faaliyet haline getirmek istiyoruz. Bu maçları, önümüzdeki yıllarda daha planlanmış bir şekilde organize ederek, gelenekselleştireceğiz.” dedi.

Beykoz’da gençler ‘Sokaklar Bizim’ dedi
Bizi Takip Edin