Beykoz’da Giresun rüzgarı esmeye devam ediyor

Beykoz’da, Anadolu’nun kardeşlik kültürünü yansıtan, ilçedeki yöre ve köy derneklerinin katılımıyla bir birinden güzel doğa manzaralarının sergilendiği “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda sahili, yaylaları ve fındığıyla Karaden

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da, Anadolu’nun kardeşlik kültürünü yansıtan, ilçedeki yöre ve köy derneklerinin katılımıyla bir birinden güzel doğa manzaralarının sergilendiği “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda sahili, yaylaları ve fındığıyla Karadeniz’in gözdesi Giresun’un tanıtımı sürüyor. 

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin birlik ve beraberliğine katkıda bulunmak üzere başlattığı yöre buluşmalarının 8. gecesinde, Giresun’un Görele İlçesi Boğalı Köyü, Eynesil İlçesi Kekiktepe Köyü, Bulancak İlçesi ve Tepeören Köyü ile Duroğlu Beldesi’nin Demirci Mahallesi’nden ilçe sakinleri ağırlandı.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen buluşmaya Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta, meclis üyeleri, ilçede temsilcisi bulunan köy dernek başkanları ve Giresunlu vatandaşlar katıldı.

RENK RENK KÖY MANZARALARI

Hemşehrilerin kaynaştığı ve anıların yâd edildiği kokteyle Giresun akşamlarının olmazsa olmazı kemençe eşlik etti. 

Giresun’un kültür mirası ve değerlerinin konuşulduğu “Yöre Buluşmaları”nda hemşehrileriyle bir araya gelen Başkan Murat Aydın, dernek temsilcileriyle sohbet etti, ata topraklarına dair tanıklık ve anılar paylaşıldı. 

Ardından buluşmalara özel hazırlanan  “Beykoz’un Renkleri Belgesel” inden Boğalı, Kekiktepe, Eynesil, Bulancak, Tepeören, Duroğlu Köyü ile Demirci Mahallesi’nden yem yeşil doğa manzaraları perdeye yansıdı.

Beykozlu Giresunluları, bir birinden güzel görüntüler eşliğinde atalarının yaşadığı topraklara götüren belgesel beğeniyle izlendi.

“AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ KIYAMETE KADAR DALGALANSIN İSTİYORUZ”

Gecede hemşehrilerine hitap eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın yöre buluşmaları ve belgesel çalışmasıyla gelecek nesillerin ata topraklarıyla bağ kurmalarına vesile olacaklarını vurgulayarak, Anadolu topraklarının özünü oluşturan kardeşliğin, birlik ve beraberliğin daim oldukça ay yıldızlı bayrağın kıyamete kadar dalgalanacağını belirtti.

Başkan Murat Aydın, geceye katılanlar nezdinde tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü de kutladı.

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta ise, belgesel çalışmasıyla çok önemli bir hizmet yapıldığını belirterek Beykoz Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti.

“Beykoz Yöre Buluşmaları”nın Giresun’a ayrılan akşamlarında toplam 36 ilçe ve köy tanıtılacak. 

“Beykoz’un Renkleri” Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

 

Beykoz’da Giresun rüzgarı esmeye devam ediyor
Bizi Takip Edin