Beykoz'da gurur ve coşku dolu bir bayram daha yaşandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 97. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da coşkulu etkinlik ve gösterilerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 97. Yılı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da coşkulu etkinlik ve gösterilerle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da coşkulu etkinlik ve gösterilerle kutlandı. Gençlerin hazırladığı gösterilerle ilçede gurur ve coşku dolu bir bayram daha yaşandı.

19 Mayıs kutlamaları kapsamında ilk resmi tören Beykoz Belediyesi tören alanında yapıldı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma törenine Deniz Kıdemli Albay Mehmet Emin Oturmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından Beykoz Çayırı’nda yapılan törende öğrenciler günü anısına hazırladıkları gösterileri sundular.

Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi, yağlı güreş gösterisi, Mehteran Takımı’nın gösterisi, taekwondo gösterisi, Işık Dans Topluluğu performansı, halat çekme yarışmaları ve Ahmet Ferit İnal Lisesi’nin bando gösterisi izleyenlere bayram coşkusunu yaşattı.

Beykoz Çayırı’ndaki kutlamaları Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğrenciler ve ilçe sakinleri izledi. 

Başkan Yücel Çelikbilek: “Gençlerin dinamik ve nitelikli olmasını isteriz”

Görev ve sorumluluklarını bilen, faydalı, şahsiyetli gençliğin yetişmesi için tüm imkânlarını sunduklarını belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Geçmişine bağlı, geleceğin vizyonunu yakalayan bir gençliğin yetişmesi için çalışıyoruz. Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız uğrunda aziz canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Ülkemizin istikbali milletimizin umudu olan gençlerimizin ve tüm halkımızın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş ve bağımsızlık hareketini başlattığını belirten İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük: “Türkiye Devleti’nin temellerinin de bu tarihte atıldı, gençlerimize tarihimizi öğreterek geçmişten ders almaları gerekir. Bu günün milletimizin binlerce şehit vererek elde ettiği, onurlu şahlanışının 97. yılıdır, sizler bu şanlı tarihi olan Fatih’in soyundan geliyorsunuz. Atatürk bu günü gençlere hediye etti. Onları rahmetle anıyor, siz sevgili gençlerin bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Beykoz Belediyesi, spor müsabakalarında dereceye giren  50 sporcuya bisiklet hediye etti.

Beykoz'da gurur ve coşku dolu bir bayram daha yaşandı
Bizi Takip Edin