Beykoz'da hac heyecanı başladı

Beykoz'da hacca gidecek 127 hacı adayı için uygulamalı Hac seminerleri devam ediyor.

Beykoz'da hacca gidecek 127 hacı adayı için uygulamalı Hac seminerleri devam ediyor. Kavacık  Hasan Yavuz Camii'nde devam eden …

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz‘da hacca gidecek 127 hacı adayı için uygulamalı Hac seminerleri devam ediyor.

Beykoz’da hacca gidecek 127 hacı adayı için uygulamalı Hac seminerleri devam ediyor. Kavacık  Hasan Yavuz Camii’nde devam eden  seminere  Beykoz vaizleri  Aydın Yöndem, Ayşe Nur Kapusuz ile imam-hatipler Halit Öksüz ve Muharrem Uzun  seminerde görev yapan hocalar oldu.

Kur’an-ı Kerimi öğrenmeseminer,kurs,derk isteyen hacılar da belirlendiği seminerde hacıların heyecanı gözlerden kaçmadı.

lçe vaizi Aydın Yöndem yaptığı konuşmada şunları söyledi : “1979 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığı Hac Organizasyonu yapmaktadır. Hac hizmetlerinde her yıl hizmet standartlarını yükselterek en güzel hizmeti sunmaktayız.Bu yolculuk sıradan bir yolculuk değil, kalbi imar yolculuğudur. Bu yolculuk adeta yeniden doğma yolculuğudur. Bu yolculuğa çıkarken maddi ve manevi bir takım hazırlıklar gerekiyor.” dedi.

Seminerlerde İhrama girme, haccın çeşitleri, niyetleri, tavaf, sa’y, Arafat vakfesi, Müzdelife ve Mina vakfesi, şeytan taşlama, ihramdan çıkma gibi haccın edasındaki merhaleleri anlatıldı.

Uygulama  bölümünde  Hasan Yavuz Camii’nde  maket  Kabe’de uygulamalı hac provası yapıldı. Seminere katılan hacı adayları seminerden ve uygulamalı hac provasından çok etkilendiklerini ifade ederek yetkililere teşekkür ettiler.

Hac Seminer programı  21 Haziran Cumartesi günü Yıldırım Beyazıt Camii’nde yapılacak son program ve yemek ikramı ile sona erecek. Programa İlçe Müftümüz Hüseyin Demirtaş  da katılacak.

Beykoz'da hac heyecanı başladı
Bizi Takip Edin