Beykoz’da hangi mahalleler daha büyük tehdit altında?

Beykoz’da son günlerde vaka sayılarının beklenenden fazla artması tedirginliğe neden oldu. Beykoz’da hangi mahalleler daha büyük tehdit altında?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koronavirüs vaka sayılarının yükselmesinin ardından Beykoz'daki son durum merak ediliyordu. Hayat Eve Sığar uygulamasında yer alan Beykoz'un vaka yoğunluk haritasına göre; Kavacık, Çiğdem, Soğuksu, Çubuklu, Göksu, Yenimahalle, Rüzgarlıbahçe, Merkez, Yalıköy, Ortaçeşme, Çavuşbaşı ve Tokatköy en tehlikeli mahalleler arasında yer alıyor.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını (Kovid-19) Türkiye'de ilk olarak 11 Mart'ta görüldü. Sağlık Bakanlığı ve bünyesinde oluşturulan Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinin tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların uygulanmasıyla ülke genelinde salgın kontrol altına alındı. Bu kapsamda 1 Haziran'dan itibaren yeni normalleşme sürecine girildi. Kafeler, restoranlar, çay bahçeleri gibi işletmeler 2,5 aylık bir sürenin ardından yeniden hizmet vermeye başladı.

VAKA SAYILARI ARTTI

Yeni normalleşme sürecinin başlamasının ardından son günlerde vaka sayıları artış göstermeye başladı. 12 Haziran'da 1195, 13 Haziran'da 1459, 14 Haziran'da 1562 ve 15 Haziran'da 1592 vaka tespit edildi. Vaka sayılarının artmasıyla birlikte ortaya çıkan son koronavirüs haritasına göre Beykoz'da hangi mahalleler daha büyük tehdit altında?

EN TEHLİKELİ MAHALLELER

Hayat Eve Sığar uygulamasında yer alan Beykoz'un vaka yoğunluk haritasına göre; Kavacık, Çiğdem, Soğuksu, Çubuklu, Göksu, Yenimahalle, Rüzgarlıbahçe, Merkez, Yalıköy, Ortaçeşme, Çavuşbaşı ve Tokatköy en tehlikeli mahalleler arasında bulunuyor.

 

Powered by Froala Editor

Beykoz’da hangi mahalleler daha büyük tehdit altında?
Bizi Takip Edin