Beykoz'da hastane ayağınıza geliyor!

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla yenilenen Sağlık Otobüsü ve Ambulans Çağrı Merkezi hizmete açıldı.

Beykoz Belediye Meydanı'nda düzenlenen törene, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Ç

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla yenilenen Sağlık Otobüsü ve Ambulans Çağrı Merkezi hizmete açıldı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan yardımcıları, Meclis üyeleri, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, muhtarlar, STK temsilcileri, Belediye personeli ve ilçe sakinleri katıldı.

İlçe sakinlerine daha hızlı ve etkin hizmet vermeyi amaçlayan Beykoz Belediyesi, Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı çalışan Gezici Sağlık Otobüsü yenilenerek hizmete tekrar başladı. Mahalleleri dolaşarak hizmet veren Sağlık Otobüsü, önleyici sağlık hizmeti veriyor.

Lavabo ihtiyacı da gözetilerek fiziki şartları yenilenen, 2 uzman sağlık personeli nezaretinde hizmet veren gezici sağlık aracında kemik yoğunluğu ölçümü, göz bozukluğu ve tansiyonu ölçümü, işitme testi, kan şekeri, kolesterol ve trigliserid ölçümleri ücretsiz yapılıyor.

Programda ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılarak resmiyete kavuşturulan Ambulans Çağrı Merkezi Servisi de ilçe sakinlerinin hizmetine girdi. Vatandaşa kolaylık sağlayacak hizmetle, donanımlı, mavi şeritli olan ve sadece durumu stabil hastalara yönelik hizmet veren nakil ambulansları, yeni kurulan sistemle çağrılara daha hızlı cevap verebilecek.

Başkan Çelikbilek, “Sağ Olun, Sağlıklı Olun”

Başkan Çelikbilek, yeni hizmetlerin hayırlı olmasını dileyerek, “Gezici Sağlık Aracımız, 2015’te de en uzak mesafelere gidip çalışmalarını yaptı. 3140 vatandaşımıza 15 bin tetkik yapılırken, başta diyaliz ve kemoterapi merkezi olmak üzere 2200 kez ambulans hizmetiyle yatalak hastalarımıza 3368 kez araç hizmeti sunduk. Vatandaşımızın ekonomisine katkı sağlayan bu hizmetlerimizle onların her an yanlarında olduğunu belirtiyor, sağ olun, sağlıklı olun diyorum” diye konuştu.

Kaymakam Ahmet Katırcı’da yenilenen hizmetlerde başta Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kesilen kurdeleyle Sağlık Otobüsü ve Çağrı Merkezi hizmete başladı.

Başkan Çelikbilek ve Kaymakam Katırcı, vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için düzenlenen Beykoz Belediyesi Resepsiyon Servisi’nin de açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Başkan Çelikbilek konuklara Belediye Binası’nda yer alan bazı hizmet noktalarını gezdirdi.

Beykoz'da hastane ayağınıza geliyor!
Bizi Takip Edin