Beykoz’da hayvanları koruma gününe özel sergi

İstanbul’un en fazla sokak hayvanı barındıran ilçelerinden Beykoz, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla, Fenerbahçeli futbolcu Jose Sosa’nın eşi Carolina’in “Dost” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapa

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un en fazla sokak hayvanı barındıran ilçelerinden Beykoz, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla, Fenerbahçeli futbolcu Jose Sosa’nın eşi Carolina’in “Dost” isimli fotoğraf sergisine ev sahipliği yapacak. 

Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle, sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak üzere açılacak sergide, ünlü futbolcunun eşi ve aynı zamanda bir hayvan sever olan Carolina Alurralde’nin ilçenin sokaklarından objektifine yansıyan kareler yer alacak.

Sosa’nın Fenerbahçe’ye transferi sonrasında İstanbul’da yerleşen Carolina vaktinin çoğunu Beykoz’daki evinde fotoğraf ve resim sanatıyla uğraşarak geçiriyor.

Hayvanlarla özel bir bağı bulunan Carolina Alurralde’nin dünyanın farklı kentlerinden sokak hayvanlarına yönelik çeşitli fotoğraf çalışmaları da bulunuyor.    

TÜRKİYENİN EN MODERN MERKEZİ

Beykoz Belediyesi tarafından Türkiye’nin en modern merkezlerinden biri olarak kurulan “Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi”nde açılışı yapılacak sergiyle sokakta yaşayan hayvanlara ve ihtiyaçlarına dikkat çekilecek.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın katılacağı sergi açılışı sonrasında davetlilerle merkez gezilecek.

İlçedeki sokak hayvanlarının her türlü konforu düşünülerek hazırlanan merkezde kedi ve köpeklere özel ve ısıtmalı barınma alanları, tam teşekküllü ameliyathaneler, muayenehaneler, kuaför hizmeti, yoğun bakım ve tedavi üniteleri bulunuyor.

Merkezde sevgi ve şefkatle yapılan bakım ve tedavi sonrasında sağlıklarına kavuşan sokak hayvanları, yürürlükteki yasa gereği yaşadıkları çevreye geri bırakılıyor.  

PROGRAM: 

Tarih: 4 Ekim 2021 Pazartesi (Yarın)

Saat: 

15:00 Kokteyl ve Müzik Dinletisi

15:30: Video Gösterimi

15:45: Konuşmalar

16:15: Sergi Açılışı ve Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Gezisi

Yer: Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi/ Öğümce, Mahmutşevket Paşa Köyü Yolu 10. km.  

 

 

Beykoz’da hayvanları koruma gününe özel sergi
Bizi Takip Edin