Beykoz’da hep boykot! Yerel üretim teşvik edildi

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın,  Gazze'de masum sivilleri katleden İsrail'e destek veren markaları en başından beri kullanmadıklarını vurguladı.
  • 4.11.2023 14:53:14

İsrail'in Gazze'ye yönelik soykırım politikası sonrası Türkiye'de birçok il ve ilçe belediyeleri İsrail'e destek veren firmalar için boykot kararı aldı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ise göreve geldiğinden beri 4 yıldır tüm sosyal tesislerde bu tür ürünlerin satışı hep yasak olduğunu ve bu yüzden ilçede yerel üreticileri destekleyen politikalar izlediğini belirtti.

İsrail’e açıkça destek veren ABD’li kahve zinciri Starbucks’ın hegemonyasını kırmak için “Beykoz Kahvecisi”nin açıldığını vurguladı.

Belediye Başkan Murat Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Boykot ile ilgili gelen mesajlara istinaden tekrar vurgulamak istedim; sosyal tesislerimizde açıldığı zamandan beri, kapitalist hegemonyanın karşısında durup yerel üretimi teşvik ettik. Global zincirlerin ülkemizdeki hegemonyasını kırmak için kendi kahve zincirimizi dahi açtık. Tavrımız sadece bugün değil, başından beri nettir. Filistin davası bizim davamızdır. Son nefesimize kadar.” dedi.

İlgili Haberler