Beykoz’da her yıl 1 milyon fide desteği!

Beykoz’da tarıma can suyu olan ve geçen yıl başlatılan “1 Milyon Ücretsiz Fide Desteği” kapsamında yazlık fidelerin dağıtımı başladı.

Beykoz’da her yıl 1 milyon fide desteği!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin, ülkenin tarım politikaları doğrultusunda kurduğu “Tohum ve Fide Üretim Serası”nda ürettiği fidelerle geçen yıl verdiği “1 Milyon Ücretsiz Fide Desteği” 2. yılında da çiftçinin yüzünü güldürüyor.

Beykoz Belediyesi Fide Desteği

Çiftçinin tarladaki üretim maliyetini azaltmak, ilçede kent tarımı ve ekonomiyi canlandırmak üzere yetiştirilen 6 kalem (domates, biber, patlıcan, salatalık, karpuz ve kabak) yazlık fidenin ilk partisi törenle çiftçiye teslim edildi.

Beykoz’da her yıl 1 milyon fide desteği!

TÜM ÇİFTÇİLER YARARLANACAK

Türkiye’nin en özgün aracısız satış yeri olarak Cumhuriyetköy’de kurulan Beykoz Köy Pazarında yapılan dağıtım törenine katılan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, fideleri çiftçilere teslim ederek hayırlı bir sezon diledi.

Beykoz Belediyesi Fide Desteği

Fide desteğinden, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS)’de kaydı bulunan çiftçiler, Ziraat Odası’nda kaydı bulunan çiftçiler ile talepte bulunan tüm çiftçiler yararlanacak.

Destek kapsamında bu yıl da 1 milyon fide dağıtılacak.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

MODERN FİDE SERASI

İlçenin geleceği ve kent tarımına tarıma bereket getirecek fideler, Beykoz Belediyesi’nin kent tarımı yatırımları arasında stratejik bir yere sahip olan “Tohum ve Fide Üretim Serası”nda yetiştiriliyor.

Beykoz Belediyesi Fide Desteği

Cumhuriyetköy’de 16 bin 40 m2’lik alanda modern yöntemlerle faaliyet gösteren seranın 2 bin 16 m2’lik alanında kapalı, 14 bin 24 m2’lik kısmında ise açık yetiştiricilik yapılıyor.

Tarımsal üretim en büyük harcama kalemini oluşturan tohum ve fide maliyetini azaltmak amacıyla kurulan serayla kent tarımında verim, çiftçinin ise kazancı artıyor.

FİDE DESTEĞİ SÜRECEK

Beykoz Belediyesi yaz sezonunun ardından sonbahar ve kış yaz aylarında da mevsimlik fide desteğini sürdürecek.

.

.

Beykoz’da her yıl 1 milyon fide desteği!
Bizi Takip Edin