Beykoz’da iftiralara bir cevap da Manolya Tekin’den

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, iftiralara ve sosyal medya üzerinden yapılan saldırılara cevap verdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, iftiralara ve sosyal medya üzerinden yapılan saldırılara cevap verdi.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olan İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi Manolya Demirören Tekin, Beykoz Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantılarının son oturumunda 2019 Faaliyet Raporu hakkında bir konuşma yaptı.

Sosyal Yardım İşleri ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden sorumlu olan Başkan Yardımcısı Tekin, yaptığı konuşmada “İftiralara ve sosyal medya üzerinden bize saldırıda bulunan kişilere yaptığımız hizmetleri tek tek anlatarak cevap vereceğim.” dedi. Tekin şunları söyledi;

Su sıkmıyoruz, ilaç sıkıyoruz 

Sivrisinek İstanbul’un hatta Türkiye’nin sorunudur. Adalar’da da aynı sorun var, Beşiktaş gibi birçok yerde aynı sorun var ama asıl mücadele larva mücadelesi. Sivrisineklerin türleri farklılaştı. 5 ekibimiz sahada. Yoğun bir biçimde hem larva mücadelesini hem de uçkun mücadelesini yapıyorlar. Burada belirtmek istiyorum, en önemlisi larva mücadelesi. Yanı o gördüğünüz sineklere ilk etapta yapılan mücadeledir. Bizde onu yapıyoruz. Birde kültürel mücadelemiz var. Yaptığımız çalışmalarda şunu gördük evlerde. Su biriktiriyorlar. Larvalar da oralarda ürüyor. Bunu bilmenizi isterim. Bir evde 20 bidon su görüyorsanız bu sinek üretim merkezi demektir. Biz bunları tespit ediyoruz ve tutanak tutuyoruz. Önümüzde ki günlerde bunlar devam ederse gerekli işlemleri yapmaya devam edeceğiz. Su sıkmıyoruz, ilaç sıkıyoruz.

Beykoz Kart ile kendi mahallesinde alışveriş yapabilecek

Sosyal marketimize kayıtlı olan kişi sayısı 5 bin 700’dü. Göreve geldiğimizde bilgileri tekrar güncelleyerek bu sayı 2 bin 780 oldu. Sosyal Markette gıda ve hijyen malzemeleri var. İhtiyaç sahipleri marketimize gelerek alışverişlerini yapıyorlar. Temmuz ayından sonra yeni bir sistem başlatıyoruz. ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız artık alışverişlerini sosyal marketten değil Beykoz Kart ile kendi mahallesinde ki markete yüklenen miktar kadar alış verişi yapabilecek.

193 yaşlı ve bakıma muhtaç aileye sıcak yemek desteği veriyoruz 

Beykoz’da yalnız yaşayan, tek başına dışarı çıkamayan yaşlı, gazi ve engelli vatandaşlarımıza yönelik 2019 başlarında hayata geçirilen Beykoz Gezisi ile ilgili bazı iddialar ortaya atıldı. Biz bu proje ile kişiyi evinden alıyoruz gitmek istediği yere götürüyoruz. Kendilerine ikramda da bulunuyoruz. Kişisel bakım ihtiyacı varsa yine bizzat evinde bunu karşılıyoruz. Ayrıca haftanın 7 günü 193 yaşlı ve bakıma muhtaç aileye de sıcak yemek desteği veriyoruz, evlerinin de temizliğini yapıyoruz.

704 yetim ve öksüz çocuğumuzu giydirdik 

Engelli, kanser hastası ve ihtiyaç sahibi ailelere gelen bağışlarla et yardımı yapıyoruz.  2019 yılında 1321 aileye bu yardımı gerçekleştirdik. Her yıl yetim ve öksüz çocuklarımızı yine bağışçılarımızın destekleriyle giydiriyoruz. 2019 yılında 704 yetim ve öksüz çocuğumuzu giydirdik. Yangın, sel gibi afet durumlarıyla karşılaşan ailelerimize eşya yardımı yapıyoruz. Belediyede sosyal yardım tespit ekipleri tarafından yapılan araştırmaların ardından bu hanelere ihtiyaçlarına göre eşya yardımı yapıyoruz.

Engellemelere rağmen engellilere hizmet edeceğiz!

Her yıl geleneksel olarak Beykoz Çayırı’nda festival yapılıyor. Biz geçen yıl bir farkındalık oluşturmak için Çayır Festivali’nde Serebral Palsi hastalığına vurgu yapmak istedik. Bu festivali yaparken yaşadığımız zorlukları Beykoz halkının bilmesi lazım. İBB’ye yazı yazdık, Serebral Palsi hastalığına dikkat çekmek için Çayır Festivali yapacağız dedik. Bize bir cevap verilmedi. İlgili daire başkanıyla görüştük alana girebileceğimizi söyledi. Daha sonra ne olduysa Zabıta ekipleri geldi engellilerin önünde engelleme yapmaya çalıştı. Daha sonra sorun çözüldü çalışmalara devam ettik sahneyi kurduk. Ne hikmetse sonra İSKİ’ye ait su boruları patladı ve çayır su altında kaldı. Ama biz her türlü engellemeye rağmen programımız gerçekleştirdik. Biz her türlü engellemelere rağmen engellilere hizmet etmeye devam edeceğiz. Ben Beykoz’da doğdum ve burada yaşıyorum. Başkanımız 5 yılda 15 yıllık hizmet dedi ve bunu da yapıyor. Yapılan hizmetleri görüyoruz. Kaç taneniz Riva Elmasburnu’na gidip oradaki çalışmaları gezdi. Ben gidip gördüğümde belediye başkanımızla ve ekibiyle gurur duydum. Beykozluya yakışır işler yapılıyor.

188 çocuğumuzu ücretsiz sünnet ettirdik

Rahmetli Yücel Başkanımız sünnet şölenlerine büyük bir önem verir ve etkinliklerin coşku içerisinde gerçekleşmesini sağlardı. Bu yıl da sünnet şöleni yaptık. Baştan dedik ki 1000 tane çocuğumuzu sünnet ettirelim. Başvuruları da 1000 tane çocuğa göre alalım. 24 Haziran’da ilana çıktık ve 535 başvuru aldık. 24 çocuğumuzu sağlık nedenleriyle sünnet ettirmedik. Beykoz Devlet Hastanesi ile görüşerek 188 çocuğumuzu ücretsiz sünnet ettirdik. Kalan diğer çocuklarımız için bölgemizde faaliyet yürüten iki tıp merkezi ile anlaştık. Bu arada bir bağışçımız da çocukların sünnet masraflarını karşılamak istediğini söyledi. Kendilerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Böylelikle 487 çocuğumuz sünnet ettirilmiş olduk. Hedeflenen 1000 çocuğa göre alınan sünnet kıyafetlerinin geri kalanı nerede depomuzda.

Kovidli hastalara sıcak yemek desteği verdik 

Beykoz Belediyesi olarak koronavürüs ile mücadelede neler yaptık. İlk olarak Sosyal Markette temizlik ve hijyen malzemelerini arttırarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Sosyal Yardım Müdürlüğümüz çocukların ve annelerin karantina döneminde farklı ihtiyaçları olabilir düşüncesiyle gerekli alt yapıyı hazırladık. Beykoz halkından gelen taleplere anında cevap verdik, destekte bulunduk. Kovidli hastalara sıcak yemek desteği verdik. Beykoz Devlet Hastanesi personeline ve hasta yakınlarına sıcak çorba ikramında bulunduk. Ramazan da aynı şekilde iftar ve sahur verildi.

Okullarda 5 bin 900 çocuğumuza Diş Seti dağıttık 

Sağlık Müdürlüğümüz bu yıl Kavacık Hizmet binamıza taşındı. Serebral Palsi hastalığı ile ilgili evlerde fizyoterapi desteği vermeye başladık. Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında okullarda 5 bin 900 çocuğumuza Diş Seti dağıttık. Bunun neyini gündem yaptınız anlamadım. Çocuklarımıza okul çağında diş fırçalama farkındalığı oluşturmak istedik. Bu yıl yine bu faaliyete devam edeceğiz.

Kısırkaya’da Beykoz ekibi de görev yapıyor

Beykoz’da ortaokul öğrencileriyle 3 bin aşkın mama ve su kabı dağıttık. Hayvanlara şiddet arttığı bir dönemde çocuklarımızla böyle bir çalışma yaptık. 2018 yılında kapatılan hayvan barınağının yerine Türkiye’nin en iyi geçici Hayvan Barınağı inşaatı şuan devam ediyor. Burada sahiplendirme de yapacağız.  İBB ile yapılan protokol kapsamında Kısırkaya’da hayvanların tedavisi ve kısırlaştırmasını orada görevlendirdiğimiz kendi ekiplerimizle yapıyoruz.

266 bin maske dağıtımı gerçekleştirdik 

Pandemi sürecinde Kamu kurumlarımıza, esnafımıza, vatandaşlarımıza Beykoz genelinde 266 bin maske dağıtımı gerçekleştirdik. Çok hızlı bir şekilde sahaya girerek kamu kurum binalarını, eczaneleri ve vatandaşımızın yoğun olduğu noktalara 10 bini aşkın kez dezenfektan çalışması yaptık. Hatta İBB’nin yapması gereken otobüs duraklarını biz dezenfekte ettik.

Powered by Froala Editor

Beykoz’da iftiralara bir cevap da Manolya Tekin’den
Bizi Takip Edin