Beykoz’da iki köy okuluna tablet desteği

Yeni Dünya kampanyasına yapılan bağışlarla temin edilen ilk tabletler, Beykoz’daki iki köy okulundaki öğrencilere dağıtıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Dünya kampanyasına yapılan bağışlarla temin edilen ilk tabletler, Beykoz’daki iki köy okulundaki öğrencilere dağıtıldı.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile Eski Arçelikliler Derneği’nin (EAD) uzaktan eğitime erişimi kısıtlı öğrenciler için başlattığı ‘Yeni Dünya’ bağış kampanyası kamuoyunun desteğiyle büyürken, ilk tabletler Beykoz’daki iki köy okulundaki öğrencilere dağıtıldı.

Çocukların nitelikli eğitimle buluşması için çalışan ve 25 yıldır 3 milyona yakın çocuğun hayatına dokunan TEGV’in Eski Arçelikliler Derneği (EAD) ve Arçelik ile bir araya gelerek başlattığı ‘Yeni Dünya’ kampanyasına yapılan bağışlarla temin edilen ilk tabletler, Beykoz Kılıçlı İlköğretim Okulu ve Zerzavatçı Köyü Sait Taşçıoğlu İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilere dağıtıldı. Projenin ilk etabında tabletlerine kavuşan çocuklar uzaktan eğitimle buluşma fırsatına sahip olurken, mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

Beykoz’daki köy okullarında çocuklara tabletlerini veren TEGV çalışanları adına konuşan TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Ülke olarak pandemi döneminde en az sağlık kadar önemli bir eğitim sorunu da yaşıyoruz. Bu süreçte çocuklarımızla bağımızın kopmasını hiç istemedik. Bu nedenle uzaktan eğitimin içerik ve altyapı çalışmalarını tamamladık; deneyimli gönüllülerimizle pilot uygulamasını gerçekleştirdik Eski Arçelikliler Derneği ve Arçelik ile bir araya gelerek Yeni Dünya kampanyamızı başlattık. Bu projemizle geçtiğimiz haftalarda sonsuzluğa uğurladığımız kurucumuz ve Onursal Başkanımız Suna Kıraç’ın bize emanet ettiği misyonumuzu gerçekleştirmek için bir adım daha attık. Kampanyamızın tüm duyarlı insanların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.

Kılıçlı İlköğretim Okulu Müdürü Arzu Demirci Karabulut ise “ Böyle bir projeyi başlattığınız için kendim ve öğrencilerim adına çok teşekkür ederim. Mart ayında Pandeminin başlamasıyla biz uzaktan eğitime başladık. Ancak sürekli çocukların erişimi konusunda endişe duyuyorduk. Çocuklar öğrenme konusunda çok istekli ancak gerekli donanıma sahip değillerdi. Şimdi artık hepsi uzaktan eğitime katılabilecekler” diyerek konuştu.

Powered by Froala Editor

Beykoz’da iki köy okuluna tablet desteği
Bizi Takip Edin