Beykoz'da ikinci bir arıcılık merkezi doğuyor

Beykoz'da kestane balıyla meşhur Akbaba Köyü'nden sonra Bozhane Köyü'nde ikinci bir arıcılık merkezi doğuyor.  

İstanbul'un en çok bal üreten ilçesi olan Beykoz'da kestane balıyla meşhur Akbaba Köyü'nden sonra Bozhane Köyü'nde…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da kestane balıyla meşhur Akbaba Köyü’nden sonra Bozhane Köyü’nde ikinci bir arıcılık merkezi doğuyor.  

İstanbul’un en çok bal üreten ilçesi olan Beykoz’da kestane balıyla meşhur Akbaba Köyü’nden sonra Bozhane Köyü’nde ikinci bir arıcılık merkezi doğuyor.  

Beykoz Belediye Başkanlığı ve Beykoz İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başlatılan “Arıcılığı Geliştirme ve Destekleme Projesi” kapsamında arıcılara verilen destek devam ediyor.

Akbaba Köyü’nün ardından Bozhane, Göllü, Paşamandıra, Öğümce ve Kılıçlı sakinlerinin talepleri üzerine, Bozhane Mahallesinde Arı Yetiştiriciliği Kursu düzenlendi.

Beykoz Belediye Başkanlığı, Beykoz İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Beykoz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Mahalle Muhtarları işbirliğinde arıcılara 80 saatlik Arı Yetiştiriciliği kursu verildi.  

Kursiyerlere arıcılık ekipmanları, arı ırkları,  besleme ilkeleri, arı hastalıkları ve hastalıklardan korunma konuları hakkında aydınlatıcı bilgiler aktarıldı.  

Kursa katılan 56 kursiyerden, sınavlarda başarılı olan 50 kursiyer Arı Yetiştiricisi Sertifikasını alamaya hak kazandı.

Bin Kovan Dağıtılacak

Arıcılığa verilen destekle bal üretimini teşvik etmeyi, işgücü potansiyelini artırmayı ve ilçe ekonomisine katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ilçede arıcılığı teşvik için bu yıl ücretsiz olarak bin kovan dağıtacaklarını söyledi.

Beykoz'da ikinci bir arıcılık merkezi doğuyor
Bizi Takip Edin