Beykoz'da ilk ders: 15 Temmuz darbe girişimi

Beykoz'da 2016-17 eğitim-öğretim yılı, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ilk ders ile başladı.

Beykoz'da üç aylık yaz tatilinin ardından öğretmen ve öğrenciler bugün ilk ders başını yaptı. Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da 2016-17 eğitim-öğretim yılı, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ilk ders ile başladı.

Beykoz’da üç aylık yaz tatilinin ardından öğretmen ve öğrenciler bugün ilk ders başını yaptı. Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması münasebetiyle çelenk töreni ve Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu’nda kutlama programı düzenlendi.

2016-2017 eğitim- öğretim maratonu tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da başladı. Yeni döneminin başlaması dolayısıyla ilk olarak Belediye Meydanı’nda çelenk töreni düzenlendi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay tarafından anıta çelenk sunulmasının ardından şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu. Ferda ve Turan Takmaz Ortaokulu Müdürü Sare Emanet’in günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma gerçekleştirdiği tören Beykoz İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü’nün hazırlamış olduğu folklor gösterisi ile sona erdi.

Kaymakam Katırcı: En büyük görev öğretmenlerimize düşüyor

Çelenk töreninin ardından Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Sedat Simavi Okulu müdürü ve öğrencilerini makamında kabul etti. Kabulde bir açıklama yapan Kaymakam Katırcı “Ruhunu ve beynini şeytana satmış, kendi hür iradesi ile hareket edemeyenlerin bu topluma ve öğrencisine verebileceği sadece ihanet olur.” dedi. Katırcı bu sene eğitim öğretim yılının 15 Temmuz temalı olacağını söyleyerek “Bu sene en büyük görev ruhunu şeytana satmamış gerçek eğitim neferi olan öğretmenlerimize düşüyor. Onlar ancak bu çocukları vatan, millet sevgisi ile doğru, dürüst çalışkan insan olarak yetiştirebilir.” ifadelerini kullandı.

İlköğretim haftası açılış töreni Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu’nda devam etti. Aynı zamanda resmi açılışının da yapılacağı okulda gerçekleşen törene Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Hanefi Dilmaç, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Soğuksu Mahalle Muhtarı Muammer Aydınoğlu, Beykoz Konakları Vakfı yöneticileri ile şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

15 Temmuz Demokrasi şehit ve gaziler adına yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal marşının ardından açılık konuşmasını yapan Okul Müdürü Akın Aydoğdu yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını diledi. Eğitim döneminde 15 Temmuz demokrasi zaferi ve şehitleri anma programları düzenleyerek birlik ve beraberliği vurgulayacaklarını söyledi.

Kazım Bozbay: Bugün bu töreni yapamıyor olabilirdik

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlköğretim Haftası’nın başlaması ve Soğuksu’nun ikinci bir okula kavuşmasından dolayı çifte sevinç yaşadıklarını söyleyerek konuşmasına başladı.  15 Temmuz ihanet kalkışmasına değinen Bozbay, şehit ve gazilerimiz canlarını hiçe sayarak siper etmiş olmasalardı bugün bu töreni yapıyor olamayacaktık dedi. Bozbay sözlerini şöyle sürdürdü; “Veliler olarak çocuklarımızdan sadece akademik beklenti içinde değil iyi bir insan olarak yetişmesi içinde gayret göstermeliyiz. Öğretmenlerimiz geleceğin mimarı sizlersiniz. Geleceğin devlet, bilim, siyaset adamlarını sizler yetiştireceksiniz. Öğrencilerimiz ise her zamankinden fazla çalışmak zorundadır.” diyerek yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Yücel Çelikbilek: Beykoz okul zengini bir ilçe olacak

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de yapmış olduğu konuşmasında; “Eğitim herşeyin üstünde gelir. Eğitim olmazsa bir ülkenin kalkınması ve güçlenmesi mümkün olmaz.  Bu dönem hükümetin eğitime verdiği desteğin heyecanını yaşıyoruz. Velilerimiz sadece devlete bırakmamalı çocuklarımızın her türlü maddi manevi konuda onlara yardımcı olmak en büyük görevinizdir.” diyerek bir kaç yıl içinde Beykoz’un okul zengini bir ilçe olacağını söyledi.

Kaymakam Ahmet Katırcı: Yeni döneme taptaze eğitim ordusu ile başlıyoruz

Törende son konuşmayı gerçekleştiren Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı “Bu sene yeni, taze bir başlangıç yapıyoruz. Bu sene eğitim dönemine içimizdeki hainleri temizlemiş taptaze eğitim ordusu ile başlıyoruz. Ruhunu beynini bir terör örgütü liderinin emrine vermiş sözde öğretmenlerle değil eğitim ordusunun gerçek neferleri ile eğitime başlıyoruz. Bu memleket 15 Temmuz da Sarıkamış, Çanakkale ruhunu tekrar yaşadı. Yapılan işgal girişimi başarısız oldu. 2016 – 2017 eğitim öğretim yılı 15 Temmuz temalı olacak. Bu memleket bizim bunu 15 Temmuz’da birkez daha gösterdik. Bize düşen bundan sonra 15 Temmuz ruhunu ayakta tutmaktır” diyerek Şehit Murat Akdemir’in isminin  Anadolu Hisarı Teknik Meslek Lisesi’ne, Şehit Hasan Kaya’nın isminin Rüzgarlıbahçe Okulu’na ve Şehit İsmail Kefal’in adının da Çubuklu Okulu’na verileceğini söyledi.

İlk ders ’15 Temmuz Darbe Girişimi’ oldu

Protokol konuşmalarının ardından resmi törenle açılan Beykoz Konakları Vakfı’nda eğitim-öğretim yılının ilk dersinde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı öğrencilere, 15 Temmuz darbe girişimini anlattı. Ayrıca okullarda öğrencilere “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz Anısına‘ isimli broşür dağıtıldı. Önsüzü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılan broşürde öğrencilere; darbenin ne olduğu, darbe girişiminde yaşamını yitiren şehitler, 15 Temmuz gecesindeki gelişmeler yeralırken, son sayfalarında ‘Demokraksi Nöbetleri ile Yenikapı Mitingi’ konusunda öğrencilere bilgiler aktarıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğrencilere hitaben broşürde yaptığı önsözün girişinde, ‘Binlerce yıldır yaşadığımız ve zengin bir medeniyet inşa ettiğimiz coğrafyamızda nice savaşlar, nice ihanetler yaşadık. Ve her defasında vatanımıza sahip çıktık’ ifadelerini kullandı. 

Beykoz'da ilk ders: 15 Temmuz darbe girişimi
Bizi Takip Edin