Beykoz’da iş inada bindi!

Beykoz Belediyesi’nin sivrisineklerle mücadelesi hız kesmiyor. Bir haftada 209 larva, 85 sokak ve 9 gece ilaçlaması yapıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Belediyesi’nin sivrisineklerle mücadelesi hız kesmiyor. Bir haftada 209 larva, 85 sokak ve 9 gece ilaçlaması yapıldı.

Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ilçe genelinde sürdürdüğü Sivrisinekle Mücadele ve İlaçlama Hizmeti’ni havaların ısınması ile birlikte daha yoğun bir şekilde sürdürüyor. Son bir bir haftada 209 larva, 85 sokak ve 9 gece ilaçlaması yapıldı.

İstanbul’da Haziran ayı içerisinde beklenilenden daha çok yağmur yağması ve sonrasında da hava sıcaklarındaki artış, sivrisineklerinin üremesi için uygun alanlar yarattı. İstanbul genelinde olduğu gibi Beykoz’da da sivrisinek sayısındaki artış vatandaşları rahatsız ediyor.

SON BİR HAFTADA 209 LARVA, 85 SOKAK İLAÇLAMASI

Beykoz Belediyesi de gelen şikayetler üzerine var olan ekip sayılarını artırarak son bir haftada 209 larva, 85 sokak ve 9 gece ilaçlaması gerçekleştirdi. Beykoz’da ilçe sakinlerinin huzurlu bir yaz mevsimi geçirmesi için aylar öncesinden başlatılan sivrisinek ilaçlama çalışmaları 45 mahallede, 4 larva ekibi ve 1 özel mülk ilaçlama ekibi olmak üzere 5 araç ve 21 personelin katılımıyla gece ve gündüz kesintisiz bir programla sürüyor.

GEÇEN HAFTA 770 LAVRA, 23 DERE/GÖLET İLAÇLANDI

Sosyal medya hesabından ‘İş inada bindi’ açıklaması yapan Beykoz Belediyesi, sineklerle mücadele kapsamında bir önceki haftada da 770 Sivrisinek Larva, 23 Dere/Gölet ve 73 sokak ilaçlaması yapıldı.

İlçe genelindeki gece ilaçlama çalışmaları Haziran ayı itibari ile Eylül ayı sonuna kadar sivrisineklerin havada etkin görüldüğü 19:00-24:00 saatleri arasında her mahallede haftada bir gün olmak üzere yürütülecek.

Gündüz ekipleri ise vatandaşlardan 444 66 61 No’lu Çözüm Merkezi’ne gelen talepler doğrultusunda ilçe genelindeki dere kenarları, sulak alanlar, metruk binalar, kanallar, havuzlar, parklar ve çalılıkları ilaçlıyor.

KESİN ÇÖZÜM KÜLTÜREL MÜCADELE 

Beykoz Belediyesi ilçede başlattığı kültürel mücadele kapsamında vatandaşların bilinçlenmesi ve aktif katılımına yönelik çalışmalara da hız verdi. İlçe sakinlerinin sinek üreme alanlarına yönelik alabileceği basit önlemleri içeren bilgilendirici etiket ve broşürler hazırlanarak dağıtımları yapıldı. Broşürlerde vatandaşlardan özellikle saksı, oluk, eski lastikler, kedi-köpek mama kapları, süs ve plastik havuzları, temiz tutmaları ve bidonların ağızlarının kapalı tutulması isteniyor. Bahçe ve balkonlarda ağzı açık bırakılan su bidonunda bir gün içinde binlerce sivrisinek üreyebiliyor.

Powered by Froala Editor

Beykoz’da iş inada bindi!
Bizi Takip Edin