Beykoz’da kadın spor merkezleri revaçta

Beykoz’da sağlıklı yaşama katkı sunmak amacıyla kurulan ücretsiz kadın spor merkezleri yoğun ilgi görüyor. Kadın spor hocaları nezaretinde, kendi mahallelerinde modern ve bakımlı salonlarda spor yapan kadınlar mutlu ve huzurlu yaşamın kapılarını aralıyor. 
  • 22.11.2023 13:34:18

Beykoz Belediyesi’nin mutlu kent vizyonu hedefiyle ilçedeki çocuklar, gençler, yaşlıların ihtiyaç ve taleplerine özel hazırladığı hizmetler ilçeye sağlık kadınlara enerji ve zindelik katıyor.

“5 Yılda 15 Yıllık Hizmet” sloganıyla ilçeye kazandırılan merkezlerde spor yapan kadınlar vücut sağlıklarının yanı sıra ruh sağlıklarına kavuşmanın gündelik hayata rahat ve aktif katılmanın konforunu yaşıyor.

Tokatköy, Yenimahalle, Elmalı, Soğuksu, Zerzevatçı, Cumhuriyetköy ve Paşamandıra olmak üzere 7 mahallede açılan kadın spor merkezlerinden bugüne kadar 4 bin 50 kadın yararlandı.  

HAFTANIN 7 GÜNÜ AÇIK

Beykozlu kadınlardan yoğun ilgi ve memnuniyet gören merkezlerde talepler doğrultusunda zumba, pilates, aerobik ve step eğitimleri veriliyor.  

Haftanın 7 günü 09:00-17:00 saatleri açık olan salonlardan her üye 2 gün yararlanabiliyor.

Soğuksu Mahallesi’nde bulunan Yücel Çelikbilek Kadın Spor Merkezi’nde, çalışan kadınlar için pazartesi akşamları 18.00-19.00 saatleri arasında zumba, cuma günleri ise yine aynı saatlerde pilates dersleri veriliyor.

KİŞİYE ÖZEL PROGRAM

Sağlık kazanmak için başvuran kadınlar spor hocaları tarafından yaş, boy, kilo gibi faktörler göz önüne alınarak kişiye özel hazırlanan programla güvenli ve hızlı kilo veriyor.

Merkezlere gelerek aktif ve dinamik bir yaşama merhaba diyen kadınlar fazla kilolarıyla birlikte  sağlık sorunlarına veda etmenin mutluluğunu da yaşıyor.

Sabır ve stres yönetimi gerektiren kilo vermek sürecinde üyelerin en büyük destekçisi ise spor hocalarının güçlü motivasyonu ve destekleyici yaklaşımı oluyor.

MODERN VE FERAH SALONLAR

Modern ve ferah şekilde dizayn edilen merkezlerde özel spor salonlarındaki gibi yardımcı ekipmanlar, duşlar ve giyinme odaları yer alıyor.

Ekipmanlar hocaların yönlendirmesi ve verilen program doğrultusunda kullanılıyor.

AÇIK HAVA ETKİNLİKLERİ

Merkeze düzenli devam eden üyeler için zaman zaman ilçenin doğal parkurlarında yürüyüş etkinlikleri  de düzenleniyor.   

Türkiye’nin en büyük spor ormanı ünvanlı “Beykoz Spor Ormanı”, “Kanlıca-Çubuklu Sahil Yolu” ve “Tarihi Beykoz Çayırı” nda bir araya gelen kadınlar hep birlikte spor yapıyor.  

Tüm merkezlerin ortak katılımıyla yapılan toplu yürüyüş ve spor aktiviteleri üyeler için motivasyon, ilçe sakinleri için de farkındalık sağlıyor.

 

İlgili Haberler