Beykoz'da kadınlarla daha güvenli yarınlara!

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Gülay Demirel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Görele Köyü kadınları ile buluştu.

Beykoz ilçesindeki eğitim kalitesini yükseltmeyi amaç edinen, maddi durumundan ötürü okuyamayan her…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Beykoz Belediye Meclis Üyesi Adayı Gülay Demirel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Görele Köyü kadınları ile buluştu.

Beykoz ilçesindeki eğitim kalitesini yükseltmeyi amaç edinen, maddi durumundan ötürü okuyamayan her çocuğa imkan sunan BEDES(Beykoz Eğitime Destek Derneği)’in kurucularından Gülay Demirel, Türkiye’de olup biten siyasi olaylara, olumsuzluklara sessiz kalamadığını belirterek CHP Beykoz’dan belediye meclis üyeliği için aday olmuştu. Sivil Toplum Kuruluşu olan BEDES’te birçok başarılı sosyal projelere imza atan Demirel, siyasette de kadın gücünün azımsanmayacağını göstermeye geliyor.

Görele Köyü Merkez Kahvehanesinde düzenlediği tanıtım etkinliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü birleştiren Demirel, tüm Görele Köyü kadınlarını bir araya getirdi. CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz’da etkinlikte bulunarak Gülay Demirel’i yürekten desteklediğini gösterdi. ‘CHP’liler Atatürk’e tapıyor’ gibi toplumda bir algıya şahit olduğunu ifade eden Demirel, AK Parti’nin görme engelliler için hazırladığı ölçü dosyasından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı üzerinden yapılmış materyali çıkardı ve: “Asıl onlar putlaştırıyor” şeklindeki değerlendirmede bulundu.

 Demirel: Çocuklarımıza önem vermeliyiz!

Herkesin kendisini sivil toplum örgütü çalışmaları ile tanıdığını belirten Gülay Demirel sözlerini şu şekilde sürdürdü: ”Dernek çatısı altında yaptığınız çalışmalarla hemen sonuç alabiliyordunuz. Nasıl mı? Bir çocuğun eğitimine katkı sağlıyorsunuz ve onun gülen yüzünü anında görebiliyorsunuz. Böylece kendinizi ödüllendiriyorsunuz. Bir kadının gücünü arttırıcı projeler yapıyorsunuz, onların hayatlarına dokunuyorsunuz. Sonucunda onların dostluğunu, sevgisini kazanıyorsunuz. Toplumun içinde yer alan sorunları böylelikle daha kolay görmüş oluyorsunuz”. Toplumsal sorunlarda kendisini en çok acıtan durumunda, Beykozlu çocukların uyuşturucu alışkanlığının 8 yaşına kadar düşmüş olduğunu dile getiren Demirel, ailelerin mülkiyet sorunları ve bir takım hevesler uğrunda koşarken çocuklarını ihmal ettiğini ve bunun sonucunda da çocuklarının farkında olmadan ellerinden uçup gittiğini söyledi. Demirel: “16-18 yaş arası 17 tane öğrencinin; tinerle, uyuşturucuyla mücadelesinde onlara katkı sağlamak için çıktığım bu yolda bu acı gerçekle karşılaştım. 8-9-10 yaşında çocuklarımızın durumu çok üzücü. Bu sorunların çözümü yine bizim içimizde. Çocuklarımıza gösteremediğimiz ilginin sonucunda oluşan şeyler” şeklinde konuştu.

CHP Atatürk’e tapıyor deniyor, yok öyle bir şey!

Mülkiyet sorununun da Beykoz’da önemli olduğunu vurgulayan Demirel: “Bugüne kadar yetki verdiğiniz partiler, kişiler bizi nerelere taşıdı? Bunun hesabını sizler soracaksınız. Bunu siz sorgulayacaksınız. Bunları kadınlar getirdiyse, yine bunları kadınların götüreceğine inanıyorum. Bizler siyasi partilerde, toplumsal olaylara destek veren kurum ve kuruluşların içerisinde ne kadar çok yer alabilirsek kadın olarak o kadar çok etkimiz, faydamız olur. İçimizde kaç kadın sivil toplum örgütü üyesi? Sayısı çok az. Oysa; analar etkendir, daha geniş görür, çözüm odaklıdır ve bu ülkenin geleceğidir. Ama sizler çok bencilsiniz. Dünyayı bir tek kendi çocuğunuz etrafında, evinizde dönüyor zannediyorsunuz. Bizim ülkemiz bugün, Avrupa’daki çağdaş ülkeler haline gelemediyse buradaki en büyük sorumluluk kadınlara düşer. Duygusala bağlamayacağız, öz eleştiriye öncelikle kendimizden başlayacağız” dedi. Siyasette acemi olduğunu söyleyen Demirel, bugüne kadar sivil toplum örgütünde yaptığı çalışmaların tüm Beykoz’da etkili olması ve kadınlara ulaşabilmek için burada olduğunu ifade etti. Projelerine de değinen Demirel: “Bizim kadın meclislerimiz olacak. Seçimden 3 ay sonra mahallelerde hangi görüşten olursa olsun, kadınların oluşturacağı halk meclislerimiz olacak. Belediyeye kendi çözüm önerilerini götürecekler. Bizi oyuna getirenler, bir siyasi liderle peygamber efendimizi karşı karşıya getirenler bu ülkenin şu anki durumunun en büyük sorumlularıdır. Etrafta gördüğüm bir şey daha var o da: CHP Atatürk’e tapıyor. Yok öyle bir şey. Biz, bize özgürlüğümüzü veren, istikbalimizi veren o kahramana sadece minnettarız.  İnanç, Allah’la kul arasındadır. Sizin göreviniz, İslamiyeti iyi anlayabilmektir. Sizden geleceğinizi çaldılar ama biz geri vereceğiz” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Yılmaz: Allah, adıma yakışır belediye başkanı olmak nasip etsin!

CHP Beykoz Belediye Başkan Adayı Hızır Yılmaz ise, coşkulu kadın topluluğu karşısında; “Burada gördüğüm güç, isterse Beykoz’u değil, Türkiye’yi değiştirir” yorumunda bulundu. Yılmaz, seçim sürecine de değinerek; “30 Mart’ta sadece belediye başkanı seçmeyeceğiz. Beykozlunun, Beykoz’da kalıp kalmayacağını seçeceğiz. Hani derler ya, kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş. Zalim zulmü varsa, mazlumunda Hızır Yılmaz’ı var. Başbakana da bir iyilik yapıp onu beddualardan kurtaracağım ve 2B yasasını çöpe atacağım. Başbakanda sağ olsun, beni düşünüp, yorulmasın diye Yücel Çelikbilek’i rakip çıkardı. AK Partililer geçen facebook’ta Hızır Yılmaz, FSM Hastanesi’nde alkol komasına girdi demişler. Bende diyorum ki, ey kuldan utanmazlar, Allah’tan da mı korkmuyorsunuz! Allah, adıma yakışır belediye başkanı olmak nasip etsin, olmazsam o koltuğu nasip etmesin. Hızır varsa, çözümde vardır. Seçimlerden 3 ay sonra kadın meclisleri oluşturacağız. İhtiyaç sahibi kadınlarımıza BEYKART yöntemi ile para yükletip alışveriş yapmasını sağlayacağız” şeklinde düşüncelerini aktardı.

Konuşmaların sonrasında Hızır Yılmaz ve Gülay Demirel tüm kadınlara elleriyle karanfil dağıttı.

Gülay Demirel Kimdir?

1963 Kırık han/Hatay doğumlu Gülay Demirel İlköğretim ve lise eğitimini Antakya/Hatay’da tamamladı. 1983 yılında Berlin’de Hemşirelik meslek yüksekokulundan mezun oldu. 1989 yılında Berlınde “Yuvam e.V” derneği kurucu başkanı olarak çalışmalara başladı. Almanya’da yaşayan göçmen vatandaşların en önemli sorunlarında biri olan okul öncesi eğitime katkı sağlamak amacı ile Berlin’ de dernek bünyesinde üç tane Anaokulu açarak entegrasyon çalışmalarına model oluşturdu. Anaokulları bugün hala eğitim vermeye devam etmektedir.  2002 yılında Beykoz Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Derneği‘nde (BEYDER) eğitim komisyonunu kurarak  “BENİM OKULUM” kampanyasını başlattı. Bir yıl süren proje kapsamında Beykoz’da bulunan 37 devlet okulunda daha çağdaş eğitim ortamları oluşturulmasına katkı sağlandı.2005 yılında BEYDER eğitim komisyonunda beraber çalıştığı arkadaşları ile Beykoz Eğitime Destek Derneği‘ni (BEDES) kurdu. BEDES okuma parkı,  BEDES yaz okulu ve meşale anneler projesi yapılan çalışmalardan örneklerdir. 2009-2014 yıları arası Beykoz Kaymakamlığı Sosyal yardımlaşma Vakfı’nda mütevelli üyesi olarak sivil toplum örgütlerini temsil etmiş ve Beykoz Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Kültür ve Sanat Komisyonunda aktif olarak çalışmıştır. Hüseyin Demirel ile evli olan Gülay Demirel’in Nisa ve Hakan adında iki çocuğu bulunmaktadır.

Beykoz'da kadınlarla daha güvenli yarınlara!
Bizi Takip Edin