Beykoz'da Karadeniz fırtınası esti

Anadolu'nun farklı renklerini sunan Yöre Geceleri'nde Beykozlu Trabzonlular Derneği ağırlandı.

Anadolu'nun farklı renklerini sunan Yöre Geceleri'nde Beykozlu Trabzonlular Derneği ağırlandı. Trabzon'un gelenek ve göreneklerini tanıtıldığı gecede horon

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Anadolu’nun farklı renklerini sunan Yöre Geceleri’nde Beykozlu Trabzonlular Derneği ağırlandı.

Anadolu’nun farklı renklerini sunan Yöre Geceleri’nde Beykozlu Trabzonlular Derneği ağırlandı. Trabzon’un gelenek ve göreneklerini tanıtıldığı gecede horon coşkusu da sergilendi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Trabzonlular Gecesi’ne, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, STK ve siyasi parti temsilcileriyle ilçedeki yöre derneklerinin başkan ve yöneticileri katıldı.

Yöre Gecesi konuklar için hazırlanan kokteyl ile başladı. Ardından Trabzonlular Derneği Başkanı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek tarafından Trabzon’un tarihi, doğal güzellikleri ile kültürel zenginliklerinin tanıtımı sinevizyon eşliğinde yapıldı. Yöre folklör ekibinin sahne aldığı program, TRT Sanatçısı İbrahim Can’ın türküleriyle renklendi. 

Başkan Yücel Çelikbilek:  ‘Tüm Yöre Derneklerimize Çok Teşekkür Ederim”

Gecelerin ilçedeki kültürel zenginliğin tanıtılmasına vesile olduğunu belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: ‘Değerli Beykozlular,  hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bütün iller bu yöre gecelerinde, sanat, edebiyat, kültür birikimlerini  sergiliyor. Anadolu, bu gecelerde adeta ilçemizde motif motif dokunuyor. Etkinliklerimize katılarak kültürlerin tanıtılmasına, yaşatılmasına birlik ve beraberliğin sergilenmesine vesile olan tüm ilçe sakinlerimize ve derneklerimize katılımları dolayısıyla çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İsmail Yüksek: ‘Gençler ve eğitim en önem verdiğimiz konular”

Beykozlu Trabzonlular Derneği Başkanı İsmail Yüksek: ‘Beykoz Belediyesi’nin sosyal sorumluluk anlayışıyla düzenlediği bu gecelerle yöre dernekleri kendilerini tanıtma olanağı buluyor. Derneğimizin kuruluş amacı birlik beraberlik ve iletişim içerisinde olmaktı. Eğitim ve gençler bizim en önem  verdiğimiz konular. Bir toplum eğitimliyse bir şey yapmamaları için hiçbir neden yok. Kültür miraslarını tanıtma şansı veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e çok teşekkür ederiz’ dedi.

Gecede Başkan Yücel Çelikbilek Beykozlu Trabzonlular Derneği Başkanı İsmail Yüksek’e teşekkür plaketi verirken, Dernek Başkanı İsmail Yüksek Başkan Çelikbilek’e seramik bir fincan takımı takdim etti.

Derneğin Gençlik Kolları Başkanı Zekai Öztürk ise Başkan Çelikbilek’e  61 numaralı ‘Yücel Çelikbilek’ yazılı Trabzon Spor formasını hediye etti.

Beykoz'da Karadeniz fırtınası esti
Bizi Takip Edin