Beykoz'da Karadeniz ve kanto ezgileri esti!

Çağdaş Musiki Derneği, yeni yılın ilk konserinde müzik dostlarına Karadeniz revü ve operetleri ile kantolardan oluşan bir müzik ziyafeti sundu

Şef Ömer Dilek yönetimindeki Çağdaş Musiki Derneği, yeni yılın ilk konserinde…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çağdaş Musiki Derneği, yeni yılın ilk konserinde müzik dostlarına Karadeniz revü ve operetleri ile kantolardan oluşan bir müzik ziyafeti sundu

Şef Ömer Dilek yönetimindeki Çağdaş Musiki Derneği, yeni yılın ilk konserinde müzik dostlarına Karadeniz revü ve operetleri ile kantolardan oluşan bir müzik ziyafeti sundu. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Sahnesi’ni dolduran izleyiciler, konserde bir yandan bilgilenirken, diğer yandan da keyifli bir gece geçirmenin mutluluğunu yaşadılar.

Çok sayıda davetli katıldı

16 Ocak Çarşamba akşamı gerçekleşen konsere CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, MHP Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Emanet ve Yönetim Kurulu üyeleri, İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Ekrem Başlantı, Film Yapımcısı & Bestekâr Ülkü Erakalın, Üsküdar Musiki Cemiyeti Çocuk (Ü.M.C.) Korosu şefi Sehamet Ünal ve Ü.M.C. mensupları, BEDES Başkanı Gülay Demirel, OFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Başkanı Mustafa Babuz, Acarkent Rotary Kulübü Mikro Kredi Şubesi sorumlusu Funda Turanlı, tekerlekli sandalye tenis oyuncusu milli tenisçi Ebru Bulgurcu, Anadolu Hisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği onursal Başkanı av. Ferda Kazancıbaşı, Anadoluhisarı İdman Yurdu Onursal Başkanı Cahit Kocaömer, Beykoz Vakfı T.S.M. koro şefi Bengü Efsen, Piyanist Bestekâr Doç. Dr. Ozan Yarman, Marmara Türk Müziği Topluluğu Şefi Faruk Kestiren ile çok sayıda davetli ve müziksever katıldı.

İlk bölümde Karadeniz rüzgarı esti

Sunumu Ferda Aykın Tarı tarafından gerçekleştirilen konserin ilk bölümü Karadeniz Bölgesi’nden esintiler getiren revü ve operetlerden oluştu. Kendisi de bir Rizeli olan ünlü Türk Sanat Müziği bestekârı Saadettin Kaynak’ın eserleri başta olmak üzere, bestekâr Muhlis Sabahattin Bey’in bestelerinin de sunulduğu bu bölümde koro ve solo olarak seslendirilen eserler şunlar oldu: Heyyamola, Balıkçılar, Dursun Kaptan, Hoy Deniz Karadeniz (solist: Aynur Kiper), Mehtaba Bürünmüş Gece (Solist: Birsen Tasasız), Aman Aman Gül Fatma, Oturmuş Testi Elinde Çeşme Başına (solist: Levent Tuncay), Çok Yaşa Sen Ayşe, Gemim Geliyor Baştan.

İkinci bölümde kanto coşkusu

Konserin ikinci bölümünde ise kantolara yer verildi. Hareketli ezgilere zaman zaman alkışlarıyla tempo tutan, zaman zaman da eşlik eden izleyicilere bu bölümde sunulan eserler ise, Elmalıya Baygınım Ben ( solist: Ahmet Bülbül), Çinganeler Cefalıdır (solist: Solist: Semra Caynak), Bu Çimenlik Kalbe Ferah Veriyor ( solist: Arzu Başlantı), Dünyaya Geldim Gülmek İçin (solist: Büşra Karabulut), Saçlar Samur Bukleli ( solist: Irmak Nur Tasasız), Aşık Oldum Gonca Güle (solist: Ferda Aykın Tarı), Bu Bekarlıktan Bıktım Usandım (solist: Funda Coşkun & İrfan Üçbenli), On yedi Tek Düz Rakı İçtim, Atınca Mastikayı, Çingeneyiz Cilvekârız (Solist: Birsen Tasasız), Kaşların Ne Güzel Kara Kız, Katina’nın Elinde Makası isimli parçalardan oluştu.

Sempatik bir minik solist!

Gecenin sürprizi ise ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi Irmak Nur Tasasız’ın bir solo parça seslendirmesiydi! Rast makamındaki “ Saçlar Samur Bukleli” isimli şarkıyı kendinden emin ve hatasız bir şekilde başarıyla icra eden minik solistin bu başarısı salondaki misafirlerden bolca alkış ve tezahürat alırken, Irmak Nur da tezahüratta bulunanlara öpücük göndermek suretiyle teşekkür etti!

OFD stant açtı

Omirilik Felçlileri Derneği (OFD) Beykoz Şubesi de konser öncesinde ve arasında stant açmak suretiyle “ Engelliler Üretsin, Doğa Kazansın” sloganıyla yeni faaliyete geçirdiği tekstil atölyesinin ürünü bez torbaları izleyicilere pazarlama olanağı buldu.

Koristler ve sazendelere gelince…

Çağdaş Musiki Derneği koristleri şu isimlerden meydana geliyor: Ahmet Bülbül, Aylin Dilek, Aynur Arıkan, Aynur Kiper, Birsen Tasasız, Büşra Karabulut, Elif Gelen, Erhan Didin, Engin Tarı, Eser Sezgin, Funda Coşkun, Handan Onur, Hüseyin İnan, Irmak Nur Tasasız, İrem Coşkun, İrfan Üçbenli, Levent Tuncay, Leyla Usta, Melek Yılmaz, Mete Coşkun, Munise Tunçkol, Nurçin Şen, Semra Caynak, Sevil Akar, Turgay Davaz, Ünsal Yazar.

Derneğe konserde eşlik eden sazendelerin isimleri ise şu şekilde: Kemal Caba (Keman & kemençe), Arzu Başlantı (ud), Ahmet Gümüş (klarnet), Ali İlikan (kanun), Yener Soytürk (tanbur), Rıdvan Uçkun     ( akordeon), Necip Baykan (gitar), İbrahim Dalıcı (ritm).

Bol tezahüratlı gece

Konser, izleyenlerinin büyük beğenisini topladı. Gece, sunucu Ferda Aykın Tarı tarafından Çağdaş Musiki Derneğinin bir sonraki konserinde tekrar buluşmak dileğiyle sonlandırıldı.

Konsere katılamayanlar, geceye ilişkin videoyu  ( 22 Ocak 2013 tarihinden itibaren) “birtatlihuzur.tv.tr” web adresinden izleyebilirler.

Not: Fotoğraf desteğinde bulunan Gazete Selanik’ten sayın Recep Urel’e teşekkür ederiz.

Beykoz'da Karadeniz ve kanto ezgileri esti!
Bizi Takip Edin