Beykoz’da Kastamonulu hemşehriler buluşuyor

Beykoz’da, Anadolu’nun doğa ve kültür mirası ile kardeşliğine sahne olan “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Karadeniz’in doğal ve tarihi güzellikleriyle gözde şehri Kastamonu’dan 7 köy daha tanıtıldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz’da, Anadolu’nun doğa ve kültür mirası ile kardeşliğine sahne olan “Beykoz Yöre Buluşmaları”nda Karadeniz’in doğal ve tarihi güzellikleriyle gözde şehri Kastamonu’dan 7 köy daha tanıtıldı. 

Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı Yöre Buluşmaları’nda, Kastamonu’nun Bozkurt İlçesi Ambarcılar ve Koşmapınar Köyü, Cide’nin Çilekçe, Derebağ ve Yurtbaşı Köyü ile Şenpazar’ın Mutlu Köy ve Azdavay’ın Kerpiçlik Köyü’nden hemşehriler bir araya geldi.

Kavacık Yaşam Merkezi’nde düzenlenen geceye Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Kastamonulular Derneği (KASDER) Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ile köy dernek başkanları katıldı.  

Beykozlu Kastamonulularla birlikte memleket tadında geçen buluşmada ilk olarak ata topraklarına dair güzelliklerin konuşulduğu, anıların paylaşıldığı kokteyl ikram edildi.   

ANADOLUDAN 113 ÖZEL BELGESEL

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kokteyle katılarak dernek başkanları ve Kastamonulu hemşehrileriyle hasbihal etti, yöre buluşmalarına özel olarak Anadolu’dan 113 yöre ve köyün tanıtıldığı “Beykoz’un Renkleri” belgesel çalışmasına dair görüşlerini aldı.

Hemşehrilerin hasret giderdiği sohbete yöreye özgü davul zurna ve köçek oyunu renk kattı.   

Ardından yöre buluşmaları için özel hazırlanan “Beykoz’un Renkleri” Belgeseli’nden geceye davetli köylere dair kesitler gösterildi.

Beykozlu Kastamonuluları köy manzaralarıyla sıla-i rahim yaptığı belgesel programa katılanlar tarafından ilgiyle izlendi.  

“GÖNÜL GÖNÜLE BULUŞUYOR ATA TOPRAKLARIYLA BAĞ KURUYORUZ”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın programda yaptığı konuşmada gönül gönüle yapılan yöre buluşmalarıyla ata topraklarıyla bağı güçlendirmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, hazırladıkları belgesellerle yüz yıl sonra dahi yeni nesillerin anane ve dedelerinin yaşadığı yerlere dair güzellik ve değerleri görebileceklerini ifade etti.  

Kastamonulular Derneği (KASDER) Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık ve köy dernekleri başkanları da gece de tek tek söz alarak, Beykoz Belediyesi’ne yörelerinin tanıtılması ve kalkınmasına verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.

“Beykoz’un Renkleri” Belgeseli kurumun youtube.com/BeykozBelTr adresi ile Başkan Murat Aydın’ın youtube.com/murataydin34 hesabından izlenebiliyor.

Beykoz’da Kastamonulu hemşehriler buluşuyor
Bizi Takip Edin