Beykoz'da kıblesi yanlış cami yeniden yapılıyor

Beykoz Paşamandıra Mahallesi'nde kıblesi yanlış olduğu için yıkılan cami yeninden yapılıyor.

Beykoz Müftülüğü ve Paşamandıra Cami Derneği'nin aldığı karar doğrultusunda kıblesinin yanlış olması nedeniyle yıkılan caminin yerine Beykoz Belediyesi'nin de

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beykoz Paşamandıra Mahallesi’nde kıblesi yanlış olduğu için yıkılan cami yeninden yapılıyor.

Beykoz Müftülüğü ve Paşamandıra Cami Derneği’nin aldığı karar doğrultusunda kıblesinin yanlış olması nedeniyle yıkılan caminin yerine Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle yenisi yapılıyor. Paşamandıra Mahallesi’nde yapılacak caminin temel atma törenine Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve yardımcıları ile Beykoz Müftüsü Ali Efe, Meclis Üyesi Bayram Çevik, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ve vatandaşlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende ilk harç dualarla atıldı. Ardından cami temelinde kurban kesildi.

Yücel Çelikbilek: Camilerimiz dolup taşmalıdır

Törende bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ‘Camileri yaptıktan sonra sahipsiz bırakmamak gerekiyor. Caminin bir köşesinde Allah sesi yükseldiğinde öbür köşesinde başka bir ses yükselmelidir. Camilerimiz çocuklarımızla, beyefendilerimizle, hanımefendilerimizle dolup taşmalıdır. Camilerin sahibi Allahtır. Allah gönüllerinizi ve gönüllerimizi düzeltsin. Birbirine iyi bakan, iyi davranan ve sevgi tohumlarını eken insanlardan eylesin. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Beykoz'da kıblesi yanlış cami yeniden yapılıyor
Bizi Takip Edin